SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hajápolás terhesség alatt

Családinet [cikkei] - 2011-12-27
Hajápolást firtató kérdések gyakran merülnek fel várandós kismamákban. A legtöbb kezelés vegyszerek és festékek használatával jár, amelyek biztonságosságát illetően bizonytalanok egyesek.
Hajápolás terhesség alatt

Veszélyesek a hajápoló szerek, ha terhes vagyok?

A gyártók gyakran változtatják meg a hajápoló szerek összetételét és sok különböző vegyszert használnak a termékeikhez. Ezeknek a vegyszereknek nem ellenőrzik a terhességre kifejtett hatásukat, így kevés információ érhető el ezekre vonatkozóan. Valószínűleg a hajápoló szereknek csak egy kis része szívódik fel a bőrön keresztül és jut be a nő szervezetébe. Ez a csekély mennyiség feltehetően nem elég ahhoz, hogy gondokat okozzon a babának. A semlegesítő oldat, amelyet a tartós kezelésekkor alkalmaznak, irritálhatja a fejbőrt és a test más részeit, azonban csak elenyésző mennyiség jut be a szervezetbe.

Veszélyt jelentenek a hajfestékek várandósan?

Az Amerikai Szülészeti és Nőgyógyászati Testület (ACOG) szerint a hajfestékek biztonságosak, mivel nagyon kis részük szívódik fel a bőrön keresztül. Ennek ellenére fontos, hogy óvatosak legyünk, ezért a legtöbb orvos nem ajánlja a hajfestést a terhesség első 3 hónapjában.

Noha, a bőrön keresztüli felszívódás minimális mértékű, a legfőbb probléma a festékgőz belégzéséből ered. Az ilyen gázok káros hatással lehetnek a fejlődő magzatra. A tartós festékek ammóniát tartalmaznak, amelynek erős, szúrós szaga van. Az ajánlás szerint az ammóniát tartalmazó hajfestékek használata kerülendő. A féltartós festékeket biztonságosabbnak tartják a kismamák számára. Ilyenek a növényi eredetű festékek, például a henna is
.
Mivel bánjak óvatosan, ha vegyszerekkel kezelem a hajam?
A következő biztonsági tanácsok követése ajánlott:

  • Vedd fontolóra a hajad festésének, szőkítésének, kiegyenesítésének elhalasztását a második harmadig.
  • A kezelés jól szellőző helyiségben történjen.
  • Ne hagyd a vegyszereket a fejeden a szükségesnél hosszabb időre.
  • Öblítsd ki vízzel a hajadat a kezelés után.
  • Használj kesztyűt a vegyszerek használatakor.
  • Kövesd a termék dobozán található utasításokat.
  • Próbáld ki a vegyszert egy kis folton először, hogy megtudd, allergiás vagy-e rá.
  • Soha ne fesd be a szemöldökeidet vagy szempilláidat! Ez duzzanathoz vagy fertőzéshez vezethet.

Mit tegyek, ha kozmetikusként dolgozom?

A kockázatokat a munkakörülmények, munkaórák száma, a vegyszerek használata jelenti. A megfelelő munkakörülmények nagyon fontosak. Ezekhez tartozik a jól szellőző helyiség, a kesztyűk viselése és az evés, ivás kerülése a munkaterületen. Ezek az elővigyázatosságok csökkentik a vegyszerek által okozott veszélyeket.

Biztonságos a haj kezelése szoptatás közben?

Valószínűtlen, hogy bármilyen vegyszer is eljutna az anyatejig, mivel annyira kevés szívódik fel a bőrön keresztül.

 

A különböző hajkezelések közül alább olvasható néhány:

  • Színezés - színezéshez ideiglenes, féltartós és tartós festékeket használnak.
  • Dauerolás  - tartós hullámokat alakít ki a hajban, két oldat segítségével. Az első oldattól lesz hullámos a haj, a második pedig egy semlegesítő, rögzítő oldat.
  • Szőkítés - Hidrogén-peroxidot használnak hozzá.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja