SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A madármentők kérése: ne etesd a vízimadarakat!

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2020-06-29
A legtöbben tiszta jó szándékból etetik a hattyúkat, kacsákat és a többi vízimadarat, a madármentők azonban arra kérnek mindenkit, hogy az állatok egészsége és túlélése érdekében hagyjanak fel ezzel a szokással.
A madármentők kérése: ne etesd a vízimadarakat!

Az állatbarátok, jó szándékú családok nincsenek tisztában azzal, hogy a vízimadarak etetése felesleges, különösen nyáron, amikor az állatok amúgy is találnak maguknak elegendő táplálékot. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az alábbi okok miatt kéri a lakosságot, hogy ne dobáljanak semmit a hattyúknak, kacsáknak:

  • A hosszú ideig fennálló egyoldalú „kenyérdiéta” miatt úgynevezett „angyalszárny-betegség” alakul ki náluk.
  • Az etetés megnöveli a madarak közti agressziót.
  • Az elkényelmesedett állatok őszre akár röpképtelenné is válhatnak.
  • A könnyű táplálékszerzés elfojtja bennük a téli túléléshez szükséges vonulási ösztönt, és ezek a madarak fagynak télen vízbe.
  • A kenyér, kiflicsücsök szennyezi a vizeket, felgyorsítja az elmocsarasodást.
  • A sok felesleges táplálék odavonzza a patkányokat.
  • A sok táplálék évről-évre több madarat vonz az etetések helyszínére, így a probléma egyre csak fokozódik.

Ezért ha szereted a madarakat, mi is kérünk, hogy ne kínáld őket semmivel!

Ne etesd

Kép: mme.hu

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: pixel2013 / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja