SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan védjük meg a kutyánkat szilveszterkor a petárdázástól?

Családinet [cikkei] - 2024-12-30
A szilveszteri időszak a kutyusok számára stresszes és ijesztő időszak, főleg a hangos petárdák és tűzijátékok miatt. Néhány egyszerű intézkedéssel biztonságosabbá és nyugodtabbá tehetjük ezeket a napokat a számukra.
Hogyan védjük meg a kutyánkat szilveszterkor a petárdázástól?

Így védd a kutyád szilveszterkor

1. Legyen biléta a nyakörvön

Minden kutyának legyen bilétája a nyakörvén, amin szerepel a gazdi telefonszáma. Ha véletlenül megszökne, ez segíthet gyorsan megtalálni.

2. Zárd be biztonságosan a kutyát

Gondoskodj róla, hogy a kutyusod ne tudjon megszökni! Ellenőrizd az udvar vagy a lakás ajtajait és ablakait, mindenképp zárva legyenek. Ha kerti kutyáról van szó, inkább tartsd bent a házban, ahol biztonságban érzi magát.

3. Biztosíts egy nyugodt helyet

Készíts elő a kutya számára egy nyugodt, biztonságos helyet, például egy csendes szobát, ahol elbújhat. Tedd oda a kedvenc takaróját, játékait, vagy akár egy boxot, ha abban érzi magát biztonságban.

4. Zene vagy fehér zaj

Kapcsold be a rádiót vagy a tévét, hogy tompítsd a külső zajokat. A zene vagy fehér zaj segíthet megnyugtatni a kutyát és elterelni a figyelmét a petárdák robajáról.

5. Kutya nyugtató: csak szükség esetén

Ha a kutyád nagyon fél, beszélj az állatorvossal a nyugtató hatású szerek alkalmazásáról. Soha ne adj neki emberi gyógyszert, mert az veszélyes lehet! Ma már elérhetők természetes alapú nyugtatók is, ezek közül érdemes választani, de csakis az állatorvos bevonásával.

6. Maradj vele, ha lehet

A kutyák sokkal nyugodtabbak, ha a gazdi jelen van. Próbálj meg mellette maradni, beszélj hozzá nyugodt hangon, és kerüld, hogy te magad is feszült legyél, mert ezt megérzi rajtad.

7. Korai séta

Szilveszter napján korábban vidd el sétálni a kutyát, még mielőtt elkezdődne a tűzijáték és a petárdázás. Használj erős pórázt és hámot, hogy ne tudjon kiszabadulni, ha megijedne.

8. Kerüld a túlzott vigasztalást

Fontos, hogy ne erősítsd meg a félelmét túlzott vigasztalással, mert a kutya azt gondolhatja a viselkedésed alapján, hogy tényleg valami komoly baj van. Ehelyett próbálj normális, nyugodt viselkedést mutatni, mintha semmi különös nem történne.

9. Kerüld a szabadtéri ünneplést kutyával

Ne vidd magaddal szilveszteri ünneplésre, ahol petárdázás vagy tűzijáték lehet. Ez túl nagy stresszt okozhat neki, még akkor is, ha eddig nem mutatta a félelem jeleit.

10. Figyelj a szilveszter utáni napokra is

Az eldobált petárdák és egyéb tűzijáték-maradványok veszélyesek lehetnek, mert a kutyák lenyelhetik őket. Mindig alaposan nézd át az udvart vagy séta közben a környezetet.


Szilveszter éjszakája sok kutya számára nagyon stresszes lehet, de a fentiek betartásával jelentősen csökkenthetjük a félelmükett. A legfontosabb, hogy odafigyeljünk rájuk, és a lehető legnyugodtabb környezetet teremtsük meg számukra.

Indexkép: Depositphotos.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Tovább bővült és frissült a Semmelweis HELP alkalmazás

Tovább bővült és frissült a Semmelweis HELP alkalmazás

Új funkciókkal bővült és frissült a Semmelweis Egyetem ingyenes tünetellenőrző alkalmazása, a Semmelweis HELP. A fejlesztéseknek köszönhetően ezentúl önállóan is kereshető az alkalmazásban elérhető 740 betegség, sérülés és állapot tüneteinek enyhítésére és az egyéb teendőkre vonatkozó tudásanyag. Emellett a felhasználói visszajelzések nyomán egyértelműbbé vált a profilok létrehozása, módosítása. A Semmelweis HELP-nek jelenleg már több mint 229 ezer felhasználója van, nekik az új funkciók eléréshez elég csak frissíteniük az alkalmazást.
Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.
A szerkesztő ajánlja