SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A kutyák fehérjeszükséglete

Kókai Kata [cikkei] - 2006-05-10
Sokszor megveszzük a legszebb, legdrágább kutyatápokat, pedig valójában kutyánk más tápanyagokat igényelne.
A kutyák fehérjeszükséglete

Fontos megértenünk, hogy nem minden kutyatáp alkalmas kedvencünknek, s az sem mindegy, milyen formában és mekkora mennyiségben kapja meg a számára szükséges tápanyagokat. Ahhoz, hogy kutyánk hosszú, boldog életet éljen, oda kell figyelnünk a megfelelő táplálékra is.

Fontos megérteni a fehérje kutyák táplálkozásában játszott szerepét, hiszen az idősebb kutyák, illetve a kiskutyák az egészséges felnőtt kutyához képest nagyobb mennyiséget igényelnek ebből a tápanyagból. Bár korábban ezt az állítást nem tartották helytállónak, ma már kutatások bizonyítják, hogy az idősebb kutyák életében fontos szerepet játszik a magasabb fehérjetartalmú tápok fogyasztása.

Az idősebb kutyák több fehérjét igényelnek

A Purina központjában kutatásokkal igazolták, hogy az egészséges idősebb kutyák ugyanolyan mennyiségű fehérjét igényelnek, mint a fiatal felnőtt kutyák, azonban kevésbé képesek hasznosítani azt. Emiatt a ma már sok helyen kapható, kifejezetten idősebb kutyák számára gyártott tápok nagyobb mennyiségben tartalmaznak fehérjét. Ez nem jelenti azt, hogy a táp magasabb kalória értéket érne el, hiszen a gyártók ügyelnek arra is, hogy tartsák a kutya igényének megfelelő energiaszintet.

Egyes idősebb kutyák kevesebbet mozognak, ezáltal kalória igényük is csökken. A táp megválasztása során nem csak az életkort, de a kutya életmódját is figyelembe kell venni. Ha mozgékony, akkor magasabb energiatartalmú tápot válasszunk.

A vemhes kutyák számára is fontos a fehérje

Akárcsak az emberek esetében, a kutyáknál is léteznek olyan életszakaszok, amikor a fehérjebevitel emelése szükséges. A vemhesség idején a kiskutyák fejlődéséhez elengedhetetlen a magasabb fehérjebevitel, főként az utolsó időszakban. Az utolsó trimeszterben a táplálék legalább 21 százalékát proteinnek kell alkotnia. Ha megfelelő tápot adunk kedvencünknek, nincs szükség kiegészítő tápanyagok használatára.

A kiskutyák protein szükséglete

A kiskutyák táplálkozása fokozott figyelmet igényel. Rendkívül gyorsan nőnek, ezért ügyelni kell rá, hogy minden életszakaszban az éppen szükséges tápanyagokat megfelelő arányban kapják meg. A későbbi problémák megelőzésében fontos szerepet játszik, hogy fejlődési szakaszaikban megfelelő mennyiségű tápanyaghoz jussanak. A fehérjék ebben az életszakaszban is kiemelt szerephez jutnak. Hat hetes korukban már készen állnak az elválasztásra, ezzel együtt azonban a tápanyag igényük megváltozik. Dupla annyi lesz a testsúlyukhoz viszonyított tápanyag szükségletük, mint felnőtt korukban.

Az aktívabb felnőtt kutyák szintén magasabb tápanyag igénnyel rendelkeznek. Növelni kell a kalória, a zsír és a fehérje mértékét egyaránt. Fontos, hogy kutyánk mindig az adott életszakasznak megfelelő tápot kápja.

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja