SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

„Hát azt nem mondták, hogy nem a foga fáj!”

Szigeti Zsuzsa [cikkei] - 2010-02-02
Gondolt-e már arra, hogy az olyan fogászati beavatkozások során, ahol szinte megkínozzák az embert (pl. gyökérkezelés), milyen nagy terhelés kerül arra a szerencsétlen állkapocsra?
„Hát azt nem mondták, hogy nem a foga fáj!”

Kinek ne csengene ismerősen a Lúdas Matyiból a helyi kovács kétségbe esett kiáltása, amikor kihajították a vár ablakán, mert kihúzta az uraság fogát? Nem elég, hogy jól ellátták Döbrögi baját, ráadásnak még a fogát is kihúzták!

Gondolt-e már arra, hogy az olyan fogászati beavatkozások során, ahol szinte megkínozzák az embert (pl. gyökérkezelés), milyen nagy terhelés kerül arra a szerencsétlen állkapocsra? Az ember hosszú percekig csak tátja a száját, lehetőleg minél szélesebbre, hogy a szakember kényelmesen és hatékonyan matathasson benne műszereivel. Ilyenkor már gondolkodni sincs erőnk, csak ülünk a székben merev, görcsös pózban, és azt várjuk, mikor lesz már végre vége. A zsibbasztó hatása miatt egy idő után semmit sem érzünk, már lassan azt sem, hogy nyitva van a szánk.

A rendszeres évi fog ellenőrzés, és a szükséges fogászati kezelések nagyon fontosak. Sok krónikus betegség hátterében gócként bűnös lehet a fog, tehát nagy figyelmet kell erre fordítani.


Biztos Ön is érezte már, hogy az ilyen beavatkozások után, szinte zizeg az egész állkapcsa! A fogászati kezelések közbeni drasztikusabb beavatkozások, a fogak erőteljes szorítása mind terheli az állkapocs ízületet, és a koponya varratokon keresztül az egész koponyára befolyással van. De akár fordítva is történhet. A koponyacsontokat ért sérülés kihathat az állkapocsra és a fogakra is. Mivel a cranio-sacralis rendszer egyik fő része a koponya, így az agyvíz áramlásában is zavar keletkezhet, ez pedig hosszú távon bizony krónikus betegségek kialakulását okozhatja! Ezért a drasztikus fogászati beavatkozások után nagyon fontos lenne a koponyacsontok és az állkapocs ellenőrzése is. Ha ez elmarad, egy idő után a cranio-sacralis rendszerben olyan akadály keletkezhet, amelyet a szervezet más területen fog kompenzálni: görcsös fejfájás, nyaki- és derék fájdalmak, migrén, fülzúgás, vagy akár álmatlanság formájában.

A cranio-sacralis terápiában az állkapocs az egyik leghatékonyabban kezelhető terület. Az állkapocs ízület kezelése semmilyen feszítő és fájdalmas érzéssel nem jár, sőt kimondottan lazító hatású. A kezelés során nem csak a külső, hanem az állkapcson belüli arckoponya csontokat is kezelni kell. Ez gumikesztyűben, egy ujjal, a kemény szájpad és a fogak mentén történik. Ezzel a kezeléssel maximálisan ellazítható az állkapocs, és a koponya összes csontja, és helyre állíthatók a fogászati kezelés káros hatásai is.

A nyugati országok klinikáin, a fogászatban már hatékonyan alkalmazzák az állkapcson belüli cranio-sacralis technikákat. Ha tehát közeleg a fogműtét ideje, a fogorvosi szék élményei után érdemes cranio-sacralis szempontból is megvizsgálni, és kezelni az egész állkapcsot, az esetleges későbbi szövődmények elkerülése érdekében.

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)
A szerkesztő ajánlja