SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mit tartsunk az otthoni elsősegélydobozban?

Kandikó Éva [cikkei] - 2010-05-05
Minden családban van egy gyógyszeres doboz, hol kisebb, hol nagyobb. Szükség is van rá, hiszen az estleges háztartási baleset, hirtelen láz vagy hasmenés gyors ellátást igényel, de nem biztos, hogy rögtön orvoshoz kell szaladni vele.
Mit tartsunk az otthoni elsősegélydobozban?

De lássuk, mit tartalmazzon a doboz! Vannak alapvető gyógyszerek, melyeknek minden házipatikában ott  a helye. Természetesen a gyógyszeres dobozt vagy ládikát gyermek számára elérhetetlenül, zárható helyen tartsuk. Ne ringassuk magunkat abban a hitben, hogy úgysem éri el, vagy a „gyermekbiztos” csomagolást nem tudja kinyitni, mert a kisgyerek felfedezőkedve és leleményessége végtelen.

  • Kisebb sebesülés ellátásához steril gézlap és mullpólya, fertőtlenítő oldat, ragtapasz, sebhintőpor, olló, csipesz
  • Digitális lázmérő
  • Hámsérülés, kidörzsölés ellenszere a Neogranormon vagy Bepanthen kenőcs
  • Enyhe égés vagy rovarcsípés tüneteinek enyhítésére Panthenol vagy Irix spray, esetleg égési kötszer
  • Láz és fájdalom csillapítására lehetőleg kétféle hatóanyagú tabletta: például Panadol és Nurofen; ezt kisgyerekek is kaphatják porrá tört formában, bár kétéves korig inkább kúpot vagy szirupot alkalmazzunk. Hasznos lehet még az Algopyrin vagy a Kalmopyrin is.
  • Allergiás tünetekre (méhcsípés!) kalcium pezsgőtabletta
  • Görcsoldó tabletta menstruációs fájdalmakra
  • Hasmenés elleni szerek: Smecta por csecsemőnek és kisgyermeknek is, vagy 3 év felett orvosi széntabletta
  • Szorulásra, ha szükséges, glicerines kúp (van külön csecsemők számára is), ez hűtőben tárolandó, mint ahogy a többi kúp és felbontott szirupos üveg is. Arra viszont fokozottan ügyeljünk, hogy a gyermek itt se férhessen hozzá!
Mindezeken túl, a gyógyszeres ládikában tároljuk az orvos által felírt gyógyszereket is. A dobozokra írjuk rá, milyen betegségre adták.
Időnként ellenőrizzük az orvosságok lejárati idejét, s a lejártakat távolítsuk el a dobozból. Tegyünk ugyanígy az esetlegesen megmaradt antibiotikumokkal is; azt mindig kizárólag orvos utasítása alapján adagoljuk! A feleslegessé vált vagy lejárt gyógyszer veszélyes hulladék, azokat minden patika térítés nélkül átveszi.
Kis házipatikánk jó szolgálatot tesz a megbetegedések, sérülések kezelésére, de elhúzódó betegség, és a különösen súlyos tünetek esetén haladéktalanul forduljunk orvoshoz!

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)
A szerkesztő ajánlja