SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Így erősítsd az immunrendszered télen!

Családinet [cikkei] - 2014-11-28
 [X]

A téli időszakban kiemelten fontos, hogy jobban odafigyeljünk egészségünkre, hiszen ilyenkor sokkal könnyebben kaphatunk el betegségeket. Ha Te sem szeretnéd az ünnepeket az ágynak dőlve tölteni, akkor fogadd meg a következő tanácsokat!
Így erősítsd az immunrendszered télen!

 

Erősítsd meg a szervezetedet!

A változékony időjárás az immunrendszerünket is jócskán megviseli, ezért szervezetünk védekező mechanizmusa ebben az időszakban gyengébb a környezetünkből érkező baktériumokkal szemben. Éppen ezért könnyebben elkaphatunk olyan betegségeket is, amelyek más évszakban talán jelentéktelenek lennének védekező rendszerünknek. Egy kis odafigyeléssel azonban könnyen felvehetjük a kesztyűt a baktériumokkal szemben!

 

Ezekre figyelj oda:
 

Alvás és relaxáció

A megfelelő mennyiségű és minőségű alvás igen fontos tényező energiaszintünk fenntartásához. Tévedés, hogy a többszöri nem alvást egy hosszúval be lehet pótolni, mivel egy felnőtt szervezetnek minden nap legalább 8 óra pihenésre van szüksége. Az sem mindegy, hogy mindezt mikor tesszük, hiszen biológiai óránk beállítódása miatt igazán pihentetőnek az éjfél előtti alvásidő számít.

Kiegyensúlyozott étrend

A szervezet immunsejtjeinek 80%-a a belekben található. Az itt lévő baktériumflóra és bélnyálkahártya akadályt képez a káros organizmusok ellen, így védve szervezetünket a betegségektől. Ebből adódóan nagyon fontos a kiegyensúlyozott és változatos étrend, s bár a napi ötszöri étkezést sokszor nehéz betartani, ilyen esetekre célszerű magunknál tartani valamilyen gyümölcsöt vagy ivólevet, hogy a köztes étkezéseket is pótolni tudjuk.

 

Valódi támogatás az immunrendszernek

Immunrendszerünk erősítésére B-vitaminban gazdag étrend ajánlott, hiszen ezeknek a vitaminoknak igen nagy szerepük van szervezetünk védekező rendszerének támogatásában. Segítenek a stressz, a fáradtság, és a kimerültség leküzdésében, valamint az energiatermelő anyagcsere-folyamatok fenntartásában is. A megfelelő egyensúly érdekében érdemes probiotikumokkal is védeni bélflóránkat, hiszen ezek az emberi szervezet szempontjából olyan jótékony baktériumokat tartalmaznak, amelyek pozitívan befolyásolják az immunrendszert, így képesek csökkenteni például a légúti fertőzések gyakoriságát, vagy az allergia és ekcéma kialakulását, de antibiotikumos kezelések után is gyakran javasolják őket.

 

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja