Gyógyító légzés
Csapocska Mónika [cikkei] - 2011-05-02
Az ember néhány hétig elélhet táplálék nélkül, két napig folyadék nélkül, de légzés nélkül csupán néhány percig bírja. Ebből is látszik, hogy a légzés milyen fontos az életünkben. A helytelen légzés zavarokhoz, betegségekhez vezethet.
Indiában úgy tartják, hogy a tudatos, nyugodt légzés az agy legértékesebb adottságainak működését, és a gondolkodás világosságát biztosítja, ezáltal az életerő áramlását irányítja.
Ha elsajátítjuk a helyes légzés művészetét, nem csak teljesítőképességünkért és egészségünkért teszünk sokat, hanem a szellemi fejlődésünkért is.
Hogyan lélegezzünk helyesen?
- Lélegezzünk mindig a orrunkon keresztül, persze testi megerőltetés, vagy olyan betegség esetén, ami az orr eldugulásával jár, muszáj használnunk a szánkat is erre a célra. A folyamatos szájon át lélegzés azonban a nyálkahártyák kiszáradásához vezethet.
- Lélegezzünk kevesebbet, de mélyebben. Egészen lassan kell beszívni a levegőt, néhány másodpercig benntartani, aztán ugyanolyan lassan kiengedni, majd néhány másodperces szünetet tartani..
- Lélegezzünk úgy, hogy csak a hasunkat mozgatjuk közben. Igyuk a levegőt, érezzük, amint megtölti a hasunkat.
- Naponta többször gyakoroljuk a helyes légzést, legalább tíz percig. A nap többi szakaszában bízzuk a testünkre, automatizmusára, hogyan működik.
A légzés legyen mindig nyugodt, és egyenletes, a be és kilégzés egyformán lassú. Lazán, erőlködés nélkül történjen, belégzéskor kicsit hajtsuk hátra a fejünket. Tudatosan lélegezzünk, ne csak a tüdőt töltsük meg levegővel, hanem az egész testet. Minden lélegzetvételkor éljük át, hogy egyre egészségesebbek, és frissebbek vagyunk. Érezzük, ahogy belégzéskor az egészség árad befelé, és kilégzéskor, hogy minden korokozótól megszabadulunk.
EFT-gyakorlat:
Kulcscsont-légzés:
A kulcscsont légzést általában akkor alkalmazzuk, ha az EFT gyakorlatok során nem érjük el a várt eredményt, van egy makacs blokk, vagy egy sajátos energiarendszer - megbomlás. Tapasztalatom szerint azonban bármely feszült helyzetben kiválóan alkalmazható, és rendszeres alkalmazása sokat segít a test és lélek harmóniájának elérésében.
A kulcscsont-pont a szegycsont és a kulcscsont által bezárt szögben található. A behangolópont mindkét kézháton a kisujj és a gyűrűsujj utolsó izületeitől kb. 1-1,5 cm-re található. Ha másik kezünk egy ujját a kisujjunk és gyűrűsujjunk között elkezdjük lecsúsztatni a csuklónk felé, kb. 1-1,5 cm-re valóban megtaláljuk a pontot.
Kezdjük a gyakorlatot jobb kézzel. Tartsuk el a jobb karunkat a testünktől úgy, hogy csak két ujjhegyünk, illetve két ujjbütykünk érintse a testet.
A jobb kéz mutató és középső ujját helyezzük a jobboldali kulcscsontra, a bal kéz két ujjával pedig folyamatosan ütögessük a behangolópontot a jobb kézen, amíg a következő gyakorlatot végezzük:
- félig lélegezzünk be, és tartsuk benn a levegőt, míg hetet kopogtatunk.
- fejezzük be a légzést, teljes mély légzésig, és tartsuk benn a levegőt, míg hetet kopogtatunk.
- félig lélegezzünk ki, tartsuk benn a levegőt, míg hetet kopogtatunk,
- fejezzük be a kilégzést, a teljes kilégzésig, és tartsuk kinn a levegőt, míg hetet kopogtatunk,
- lélegezzünk normálisan, míg hetet kopogtatunk.
Ezután ismételjük meg a fenti gyakorlatot úgy, hogy a jobb kezet a baloldali kulcscsont- pontra helyezzük.
Aztán ismételjük meg úgy, hogy az ujjhegyek helyett a behajlított ujjak bütykeit helyezzük a jobb kulcscsont-pontra, majd a bütyköket a bal kulcscsont-pontra.
Végül ismételjük meg a teljes procedúrát a bal kézzel is. Tehát bal kéz 2 ujja a bal kulcscsontra, jobb kézzel ütögetni a behangolópontot....stb.
Váljék egészségünkre!
Csapocska Mónika
EFT-tanácsadó
Családinet hozzászólások:
Következő hír
Karcsúsító táplálkozás
LEGOLVASOTTABB
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában
A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története
Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?
Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?
A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
Közösségi hozzászólások: