SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

4 ok, ami miatt ráncosodunk

Családinet [cikkei] - 2014-10-03
A kor természetes velejárója a ráncok megjelenése, amelyek ellen azonban sokat tehetünk. Dr. Pellion Szilvia, az Oxygen Beauty Clinic bőrgyógyásza az okokat és a lehetőségeket vette számba.
4 ok, ami miatt ráncosodunk

A ráncosodás harmincon túl kezdődik

Már a húszas-harmincas években beindul a ráncok képződésének folyamata, látványos fokozódásra pedig ötven év felett elkerülhetetlenül sor kerül. A ráncok több tényező hatására alakulnak ki: 

  1. A külső környezeti hatások közül a legjelentősebb bőröregedést a napfény UV-A tartománya váltja ki, ezért óvatosan kell bánni a napozással és a szoláriummal is. A dohányzás is erőteljesen fokozza a ráncok korai megjelenését.
  2. Szerepet játszik a genetika, az örökölt bőrtípus. A különböző betegségek, megváltozott anyagcsere és hormonális állapotok is elősegíthetik a ráncosodást.
  3. A stresszes életmód, a kevés alvás szintén hozzájárul a ráncok megjelenéséhez.
  4. Egészségtelen, vitaminszegény táplálkozás, kevés folyadék fogyasztása mellett bőrünk jobban öregszik. A bőr ragyogását az A, C, és E vitaminok fogyasztása segíti elő. Továbbá az antioxidánsokban gazdag ételek a bőrt is fiatalítják. A megfelelő folyadék bevitel pedig belülről hidratálja a bőrt.

Arcunkon megkülönböztetünk dinamikus és statikus ráncokat. A dinamikus ráncok különböző érzelmek kifejezésekor jelennek meg arcunkon (nevetés, csodálkozás, harag, stb.), eleinte a nyugalmi fázisban eltűnnek, a bőr kisimul. Az idő múlásával ezek a ráncok már nyugalmi állapotban is fennmaradnak, állandósulnak. A mimikai izmok működése által kialakult ráncok (a szarkalábak, a homlokráncok, a száj felett húzódó ráncok) Botox kezeléssel jelentősen javíthatók illetve megszüntethetők. A statikus ráncok kialakulását a bőr dehidratációjának, rugalmasságának csökkenése és a gravitáció okozta bőr megereszkedés okozza.

A bőr kötőszövetének változása természetes. A finomabb, statikus ráncok a vízhiányos, romló kötőszövetű bőrnél előbb jelentkeznek. Idővel a bőr mindenképpen elveszíti rugalmasságát, mert egyre kevesebb kollagén és elasztin termelődik, valamint a vízmegkötő képessége is csökken. A jó hír, hogy ezek a folyamatok lassíthatók, az elvesztett anyagok pótolhatók.

Mit tehetünk a ráncosodás ellen?

- A bőr fiatalításának három lehetséges módja létezik – ismerteti dr. Pellion Szilvia, az Oxygen Beauty Clinic bőrgyógyásza. – Az egyikhez a restrukturáló beavatkozások tartoznak, például a töltőanyagok – leggyakrabban a hiarulonsav – használata, amelyekkel pótoljuk a hiányzó volument. A másikhoz a moduláló kezelések, mint a Botox injekció, amely azáltal szünteti meg a ráncokat, hogy blokkolja a kezelt mimikai izmokat, így a páciensnek nem lesznek láthatóak például a homlokráncai, mivel nem tudja összehúzni az ott lévő izmokat. A harmadik módszer az úgynevezett stimulációs kezelésekre épül, amelyek a bőrben még meglévő tartalékokat mozgósítják, javítják a kötőszöveti anyagcserét, fokozzák a kollagén és rugalmas rostok termelődését, ezáltal visszaadják a bőr természetes üdeségét. Ez utóbbi kategóriába sorolható a Guna Biolifting is, amely egy finom változásokat előidéző, az egész arcra kiterjedő, természetes hatású, esztétikai, bőrgyógyászati megoldás. Különösen azoknak ajánlott, akik óvakodnak a plasztikai műtéttől, a mesterkélt hatásoktól, és a bőrük feszességét szeretnék fokozni. Ugyanide sorolható még az ELOS és a Trinity kezelés is.

Ráncfeltöltés kívülről-belülről

A legmodernebb lézeres technika, az úgynevezett ELOS (Elektro Optical Synergy) egyedülálló módon egyesíti a lézer, a villanófény és a rádiófrekvencia hatásait.  Az optikai energia éri el először a bőr felszínét és megcélozza a kezelni kívánt bőrréteget, melyet a bőrgyógyász ezután a rádiófrekvencia segítségével tovább melegít, így megsokszorozva a fény terápiás hőhatását, anélkül, hogy a bőrfelszínt károsítaná. Az eredmény egy gyors, fájdalommentes és szinte azonnali bőrfeszesítés.
 

Ma már elérhetőek olyan gépek, amelyek egy kezelés során, a kezelőfejek cseréjével hármas hatást képesek produkálni, innen származik a Trinity elnevezés. Az első hatás a színkorrekció történik, amely különösen rozácea, pigmentfoltok és teleangiektázia (tágult erek), fénykárosodott bőr esetén eredményez látványos változást. A második, a bőrfeszesítő hatás úgy alakul ki, hogy az alkalmazott infravörös fény azonnal összehúzza a kollagén rostokat, és néhány kezelés után már az egész kollagén-szerkezet átépülését segíti. A harmadik hatás, az úgynevezett frakcionált ránctalanítás, a mély ráncok kezelésére alkalmas.

Forrás: www.oxygenbeautyclinic.hu
Fotó: marin/ FreeDigitalPhotos.net

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja