SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A ráncosodás 7 fő oka

Családinet [cikkei] - 2017-12-16
A kor természetes velejárója a ráncok megjelenése, amelyek ellen azonban sokat tehetünk. Peterman Krisztina, a Dermatica kozmetikus mestere, gyógykozmetikus a személyre szabott kezelések anti-aging hatásaira hívta fel a figyelmet.
A ráncosodás 7 fő oka

30 felett már beindul a ráncképződés

Már a húszas-harmincas években beindul a ráncok képződésének folyamata, látványos fokozódásra pedig ötven év felett elkerülhetetlenül sor kerül. A ráncok kialakulásához és megerősödéséhez több tényező hozzájárul.


Íme, a 7 legfontosabb:
 

  1. A külső környezeti hatások közül leginkább a napfény UV-A tartománya károsíthatja a bőrt, ezért óvatosan kell bánni a napozással és a szoláriummal is.
  2. A dohányzás önmagában is erőteljesen fokozza a ráncok korai megjelenését, és nem csak a száj körül. A cigarettázás ugyanis azzal lassítja a kollagéntermelést, hogy rontja a C-vitamin felszívódását, ami pedig a kollagéntermelés fontos alkotóeleme.
  3. A stresszes életmód, a kevés alvás szintén hozzájárul a ráncok megjelenéséhez.
  4. Egészségtelen, vitaminszegény táplálkozás, kevés folyadék fogyasztása mellett bőrünk látványosabban öregszik. A bőr ragyogását az A-, a C-, és E-vitaminok bevitele segíti elő. Az antioxidánsokban gazdag ételek a bőrt is képesek fiatalosabbá varázsolni, a megfelelő folyadék bevitel pedig belülről hidratál.
  5. A nem kielégítő keringés, a rossz oxigenizáltság, a különböző okok miatt lelassult anyagcsere folyamatok mind kihatnak a bőr állapotára, felerősítik az idősödéssel járó jeleket.
  6. A bőrfelszíni normál flóra felborulása, a nem optimális bőr pH is „öregíti” a bőrt. A bőrflóra egyes problémáinak (zsírosodás, pattanások, rosacea) hátterében sokszor a bőratka is állhat, amely speciális kezelést igényel, de megfelelő szakértelemmel meg lehet szabadulni tőle, a bőr visszanyerheti fiatalos ragyogását.  
  7. A ráncok kialakulásában szerepet játszik a genetika, az örökölt bőrtípus. A különböző betegségek és hormonális állapotok is elősegíthetik a ráncosodást.


Mit tehetünk a ráncosodás ellen?

A bőr fiatalossá tételének, frissítésének sok hatékony módszere létezik. 
- Jó kombináció lehet, ha hydroabrázióval kíméletesen lehámlasztjuk bőrről az elhalt hámsejteket és szennyeződéseket, majd ultrahangos kezeléssel igazán mélyre juttatjuk a bőrt újrastrukturáló hatóanyagok. Ezeket mindig az adott bőrtípusnak, problémának megfelelően, kellő szakértelemmel kell megválasztani. Ugyancsak látványos hatást lehet elérni a plazmalámpás kezeléssel, amely kiegészíthető ultrahangos eljárással, iontoforézissel, masszírozással, maszkokkal. Komolyabb, nagyobb körültekintést igénylő eljárás a gyógynövényes mélyhámlasztás, amely természetes úton avatkozik be a bőr és a kötőszövet struktúrájába. Az intenzíven bemasszírozott gyógynövények hatására az anyagcsere-, és regeneráló folyamatok felgyorsulnak, aktivizálódnak. A vérkeringés javul, és ezáltal az oxigén-, valamint tápanyag ellátás is megsokszorozódik. A 28 napos természetes bőrmegújulási ciklus így sokkal hamarabb, mindössze 3-5 nap alatt megy végbe. Ezt a kétalkalmas kezelést különösen most, a téli hónapokban érdemes végezni, ideális esetben utókezeléssel és otthoni kiegészítő ápolással. Léteznek másfajta mélyhámlasztások is, amelyeket kombinálni lehet méregtelenítéssel, oxigenizálással, keringésfokozással, a bőrflóra normalizálásával, reminalizálással, revitalizálással, hidratálással. Ezeket a célokat 6-7 alkalmas kúrában lehetséges megvalósítani, bőrtől, személytől, időtől függően - ismerteti Peterman Krisztina, a Dermatica kozmetikus mestere, gyógykozmetikus. – Mindazoknak, akik a manuális kezeléseket részesítik előnyben, jó hír, hogy a hatóanyagos masszázsok is remekül frissítik, fiatalossá teszik a bőrt, ami meghálálja a rendszeres törődést. Az igazán előrelátó nők, és az önmagukra igényes férfiak már idejekorán, az első, kisebb ráncok megjelenésekor vagy még mielőtt megereszkedne a bőrük, szakértőre bízzák magukat.  

Kapcsolódó cikkünk: Így változik a bőrünk 40 felett

Forrás: Dermatica
Fotó: martyndix / pixabay

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja