SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mercurochromot, piros ecsetelőt használ sebre, bőrfertőzésre? Ne tegye, higany van benne!

Családinet [cikkei] - 2015-09-22
Magyarországon napjainkban is széleskörűen használják bőrgyulladás, bőrfertőzés és sebek kezelésére a "piros ecsetelőt", azonban egy nagyon elavult fertőtlenítő szerről van szó, amit már több országban be is tiltottak - írja dr. Novák Hunor orvos, alább a folytatás.
Mercurochromot, piros ecsetelőt használ sebre, bőrfertőzésre? Ne tegye, higany van benne!

Az egyik legnépszerűbb hazai bőrfertőtlenítő szer, a köztudatban „piros ecsetelőként” emlegetett Merbromin, vagy másik nevén mercurochrom legtöbbször gyógyszertári üvegben kerül a szülők kezébe, miután elkészítették a patikában. Csecsemőknél és nagyobb gyerekeknél egyaránt szokták használni. A készítmény világszerte elterjedt bőrfertőtlenítő volt, elmaradott országokban pedig napjainkban is elterjedt, legfőképpen azért, mert olcsó.

Ha velem tart, felesleges gyógyszerek nélkül, a legmodernebb terápiával gyógyulhat gyermeke:

 

 

Egyrészt színe miatt sem javasolják használatát, hiszen a piros színű oldat a kezdődő sebgyulladás, fertőzés, bőrpír felismerését nehezíti. De is nem ez a fő baj, hanem a szer kémiai képlete: C20H8Br2HgNa2O6 - Hg-t, azaz higanyt tartalmaz, ez a mérgező szer pedig bőrön át felszívódhat. A higanymérgezéstől való félelem miatt sok fejlett országban kivonták a forgalomból: az USA-ban 1998 óta, Németországban 2003 óta, Franciaországban 2006 óta nem elérhető. Mielőtt bárki pánikba esik, hogy biztosan higanymérgezést kapott a gyermeke: a higanytartalom ellenére nem tudunk tömeges mérgezésekről szerncsére. A félelem azonban jogos, pláne, hogy vannak hatásosabb és biztonságosabb készítmények – ezért én is azt javaslom, a piros ecsetelőt ne használják a jövőben. Több tudományos közlemény

Azonban volt három közlemény, esetbemutatás is 1980 tájáról (részletek alul a forrásokban), amelyek azt mutatják, a piros ecsetelő használatakor a bőrön át bizony felszívódik a higany. dr. Bűdi Tamás magyar gyermeksebész is leírta már, hogy a fentiek miatt nem ajánlott a merbromin használata.

De mit használjunk akkor a piros ecsetelő helyett, és milyen gyakori hibákat követhetünk el a sebfertőtlenítés során? A teljes cikket, és a válaszokat megtalálja dr. Novák Hunor honlapján.

Forrás: 
https://en.wikipedia.org/wiki/Merbromin
Gyermeki bibik - amit a gyermekek sebkezelésről tudni kell – dr. Bűdi  Tamás
http://gyermeksebeszdoktor.hu/gyermeksebesz/babamagazin/99.html
David G Armstrong, DPM, MD, PhD,  Andrew J Meyr, DPM. Basic principles of wound management – UpToDate.com
A case of merbromin (Mercurochrome) intoxication possibly resulting in aplastic anemia. 
[Mercury poisoning caused by topical treatment of burns with merbromine (mercurochrome)]
Increased toxic mercury concentrations following postoperative wound treatment with merbromine 
Első fotó: kdshutterman © 123RF.com

Indexkép: en.wikipedia.org

 

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)
A szerkesztő ajánlja