SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ezek a korai menopauza tünetei és kezelési módjai

Családinet [cikkei] - 2017-07-14
Mikor meghallod a menopauza szót, leggyakrabban a 60-as éveikben járó nőkre gondolsz, de az utóbbi években egyre több nőnél áll be hamarább a változó kor. Akkor beszélhetünk korai menopauzáról, ha az illető nő még nem töltötte be a 40. életévét.
Ezek a korai menopauza tünetei és kezelési módjai

Az is hozzájárul a korai menopauza tüneteihez, hogy egyre több nő vállal később gyereket, így ez a rendellenesség egyre gyakoribb oka a meddőségnek.
 

A korai menopauza okai

Nem könnyű a diagnózis felállítása ezen a téren, de szakorvosok szerint a betegség mögött a petefészek-elégtelenség áll, így nem termelődik elég ösztrogén. 65 százalékban valamilyen autoimmun betegség is húzódhat a háttérben, így a saját szervezet a test ellen fordul, aminek következtében rendszertelen lesz a menstruáció, a peteérés pedig ki-kimarad.
A korai menstruáció okai között találni a genetikai hajlandóságot, a nők 5 százaléka örökölheti ezt a rendellenességet az édesanyjától. Valamilyen műtéti beavatkozások, orvosi eljárások miatt is korábban beállhat a menopauza. Például az endometriózis kezelésen átesett nőknél jelentkezhet, de említhetnénk még a polipot, vagy a petefészek daganatot is az okok között, főként, ha ez utóbbi esetben az illető kemoterápiában, sugárkezelésben is részesült.
 

A korai menopauza tünetei
 

  • hőhullámok
  • álmatlanság
  • migrén
  • izom- és ízületi fájdalmak
  • a has körüli zsírpárnák kialakulása
  • a szervezetben felgyűl a víz
  • hőingadozások
  • depresszió
  • memória gondok


Kezelési módok

Sajnos ha egyszer beállt a menopauza, akkor nem lehet visszafordítani. Lehet kérni az ösztrogén hormon pótlását, de ez is csak tüneti kezelés, hogy a hormonhiányból adódó egyéb betegségeket késleltetni lehessen, mint amilyen a csontritkulás.

Forrás: filantropikum.com
Fotó: Matlachu / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja