10 rákmegelőző szokás
Családinet [cikkei] - 2018-09-11
A rosszindulatú daganatos megbetegedéseket és azok szörnyű következményeit nem kell senkinek sem bemutatni.
Ritka az a család, ahol akár egy távolabbi rokon ne hunyt volna el rákban. Azonban mindig lehet cselekedni, és nagyon fontos, hogy időben történjen a megelőző intézkedés, így most következzen 10 rákmegelőző szokás.
Ritka az a család, ahol akár egy távolabbi rokon ne hunyt volna el rákban. Azonban mindig lehet cselekedni, és nagyon fontos, hogy időben történjen a megelőző intézkedés, így most következzen 10 rákmegelőző szokás.
- Figyelj oda az étrendedre!
Fontos az, hogy kevesebb vörös húst fogyassz, több bio gyümölcsöt és zöldséget majszolj, például salátát, káposztát, brokkolit, fokhagymát.
- Fogyassz zöld teát!
Rengeteg rákvédő hatóanyag van a zöld teában, többek között erős antioxidánsokat tartalmaz, amelyek védik a tüdőt, a melleket, a petefészket és a prosztatát a rákos betegségektől. A zöld tea gyógyhatását a nyugati civilizáció és orvoslás csak most kezdi felismerni, a keleti, ázsiai népek már évszázadok óta fogyasztják.
- Óvakodj a túl erős napsugaraktól!
Nyáron, a déli órákban ne menj ki napvédőkrém nélkül a napra, mert a káros napsugarak bőrrákot idézhetnek elő. Ha mégis muszáj kimenned a szabadba, viselj pólót, vagy vigyél magaddal napernyőt.
- Biztonságos együttlét
Az óvszer használatával nem csak a nem kívánt terhességet lehet megelőzni, hanem számtalan betegséget, köztük HPV által okozott méhnyakrákot is. Főként akkor érdemes a rendszeres óvszerhasználat, ha gyakran váltogatod a partnereidet.
- Rendszeres testmozgás
Mozogj rendszeresen, és sportolj azt, amit leginkább szeretsz, mert így létrejön a mozgás öröme. Ülj biciklire, ússz, kocogj, bármit mozoghatsz, a lényeg, hogy légy aktív.
- Fogyassz halat!
A legjobbat az egészségeddel akkor teszed, ha a vörös húsok helyett inkább halra váltasz, hiszen a halhúsban nagyon értékes tápanyagok vannak, amelyek a daganatos betegségektől is megvédenek.
- Pozitív gondolkodás
Mivel a tudósok megerősítették, hogy kapcsolat van a stressz és a rák kialakulása között, ezért érdemes pozitív gondolatok segítségével csökkenteni a stresszt, a szorongást. Próbáld ki a mély meditációt, amely segít megtisztítani az elmédet a rossz gondolatoktól.
- Mértékkel igyál sört, bort!
Furcsán hangzik, de a sör képes megvédeni egy bizonyos szintig a H. pylori baktérium ártalmaitól, amely viszonylag gyakran okoz gyomorrákot. A mértékkel történő borfogyasztás is segít megvédeni az egészségedet.
- Csökkentsd a cukorfogyasztásodat!
Kerüld az édes üdítőitalokat, ne egyél túl sok édes, cukros finomságot, mert a cukor segíti a rákos sejtek növekedését, szaporodását. Még a zéró cukortartalmú üdítőket se vásárold meg, mert azokban mesterséges édesítőszereket tesznek.
- Menj el szűrővizsgálatokra!
Ezek a vizsgálatok azt a célt szolgálják, hogy a betegség időben kiderülhessen, ami azért fontos, mert ezáltal a gyógyulás esélye sokkal nagyobb lesz.
Forrás: filantropikum.com
Indexkép: pixabay - rudyanderson
Családinet hozzászólások:
Következő hír
Soha többé autizmus!
LEGOLVASOTTABB
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában
A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története
Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?
Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?
A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
Közösségi hozzászólások: