SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

5+1 tipp az otthoni stresszoldáshoz

Horváthné Iványi Erika [cikkei] - 2019-05-07
A stressz szerves része életünknek, mert a napi feladatok elvégzéséhez elengedhetetlen a pozitív stressz, hogy lökést adjon a munkához. Mi a helyzet a negatív stresszel?
5+1 tipp az otthoni stresszoldáshoz

A stressz szerves része életünknek, mert a napi feladatok elvégzéséhez elengedhetetlen a pozitív stressz, hogy lökést adjon a szervezetnek a munkához. A negatív stresszel azonban már sokkal nehezebb megküzdeni.

A negatív stresszt okozó hormonokat a mellékvese kéregállománya termeli, az agyi parancsok hatására, mely hormonok aztán bekerülnek a véráramlásba és egész nap ott vannak. Továbbmegyek, addig ott vannak, amíg ki nem kerülnek onnan.


Milyen tüneteket okoznak?

Rövid távon

  • légszomjat,
  • székelési ingert,
  • izzadást,
  • szájszárazságot,
  • szapora szívverés,

ezeket ismerjük. A pozitív stressznek is ilyen tünetei vannak, annyi a különbség, hogy a cél elérése után boldogsághormon termelődik, ami semlegesíti a stresszhormonokat így jókedvvel térhetünk nyugovóra.

Hosszú távon ezek a tünetek állandósulnak, a szervezet hozzászokik és évek múltán a folyamatos kompenzálás miatt fizikai betegségek formájában jelenik meg.

  • Magas vérnyomás,
  • cukorbetegség,
  • pánikroham,
  • depresszió és egyéb pszichés tünetek
  • és szervi betegségek.

Sajnos ez ma már a gyerekeknél is előfordul, sűrűbben mint gondolnánk. leggyakoribb tünetek az ágybavizelés, tik bármilyen formája, erős szorongások és félelmek okozta agresszív viselkedés és persze itt sem ritkák a fizikai betegségek kialakulása.

Mit tehetünk megelőző jelleggel saját egészségünk érdekében? Hogyan szabadulhatunk meg napi szinten a negatív stresszhormonok jelenlététől?

  1. Légzés – A kineziológiában stresszoldáskor legfontosabb módszer a légzés. A légzéssel feloldjuk agyunkat és bekapcsoljuk a kreatív gondolkodást. Stressz esetén ugyanis leblokkol az agyunk és ha megfigyeled magadat, visszatartod a lélegzetedet, így nem jut elég oxigén az agyba, tehát nem tud gondolkodni. Ilyenkor csak a már megtapasztalt, félelem által eredményezett reakcióink maradnak. Tehát amint tudatosodik benned, hogy nem veszel levegőt: vegyél egy jó nagy levegőt és kezdj el lélegezni!
  2. Mozgás – Az izmokban felgyűlt stresszhormonokat ezek után mozgással tudod leghatékonyabban kivezetni a testedből és persze segíti még a vízivás is. Mindegy milyen mozgás, de naponta legalább 20 percet mozogj az egészségedért. A gyerekeknél azt hiszem, ez nem olyan nagy probléma.
  3. Érintés – Az érintés, ha a bőr bőrhöz ér, hihetetlen mértékben szabadítja fel az endorfint, vagyis a boldogságot okozó hormonokat, ami, mint tudjuk, semlegesíti a stresszhormonokat. Szóval egy otthoni önmasszázs is nagyon sokat jelent, még jobb, ha van egy vállalkozó családtag, akit erre megkérhetsz. Fejmasszázs, kézmasszázs vagy talpmasszázs... bármi, ami örömet okoz neked.
  4. Illóolaj használat – Legjobb a 100%-os tisztaságú illóolaj használata. Tarthatsz a táskádban egy kis fiolát, amit vészhelyzetben szagolgathatsz. Ilyen olaj például a narancs, mandarin, ami napfényt és a nyarat idézi vidám, boldog illatával.
  5. Diéta – Étkezéssel is lehet csökkenteni a stressz hatását, különösen a cukor fogyasztás mellőzésével. A cukor nagy mértékben befolyásolja a mellékvesét, ezáltal a stresszt okozó hormonok termelődését is. Kutatások mutatták már ki, mennyi cukrot eszik a mai ember és mennyit ettek régen. Az sem mindegy persze, hogy milyet. Manapság szinte minden élelmiszerben található fehér cukor. A cukor fogyasztása nagy hatással van a hasnyálmirigyre is, amelynek óriási szerepe van a betegségek elkerülésében, mégis rengeteg a cukorbeteg. E mellett természetesen a sok folyadék, gyümölcs és zöldség is segíti a sejtek megtisztulását. A cukor szerepéről egyébként következő cikkemben fogok bővebben írni, ne hagyd ki!

Az 5+1. tippem pedig nem igazán otthoni praktika, de nagyon hasznos, különösen akkor, ha nem megy egyedül és az otthoni megelőzéshez is fáradtak vagyunk. Ez pedig a stresszoldás olyan módszerrel, ami neked használ. Ilyen lehet a Metamorfózis, masszázs, kineziológia, Access Bars, Svt vagy bármi más.

Egészségben gazdag, stresszmentes napokat kívánok!

Erika, a lélekgyógyító

Kép: whitesession / Pixabay

Horváthné Iványi Erika


Horváthné Iványi Erika
Gyermek, junior és felnőtt stresszoldás

Elérhetőségeim:
Cím: 2112 Veresegyház, Budapesti út 1/b.
Telefon: 06-30/631-94-32
E-mail: kinezerika@gmail.com
Honlap: http://www.lelekfeny.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja