SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Homeopátiával a nyári ártalmak ellen

Dr. Sebő Zsuzsanna [cikkei] - 2019-07-10
Milyen homeopátiás szerekkel enyhíthetünk a nyári panaszokon?
Homeopátiával a nyári ártalmak ellen


A nap- és hőártalmakra leggyakrabban használatos homeopátiás gyógyszerek:

 

Napszúrás

Aconit
Hirtelen fellépő heves fejfájás, nagyfokú nyugtalanság, szorongás, szapora szívműködés.
A napszúrást elszenvedett betegnek hidegrázása, láza lehet. Bőre száraz, kipirult, meleg tapintatú. Keze forró, lába hideg. Igen szomjas, hideg vizet kíván inni. Állapota javul a szabad levegőn, vagy ha nyugalomban van.

Belladonna
A hőártalom egyik leggyakrabban használt homeopátiás szere. Jellemzi az erőteljes lüktető fejfájás, a vörös arc, a verejtékes bőr, a tág pupillák. Hidegrázás, nagyfokú szomjúság jelentkezik, a beteg langyos vagy meleg folyadékra vágyik. Szája, szeme száraz, érzékeny a fényre zajra, érintésre.

Bryonia
Ingerlékeny, de hallgatag beteg, aki legszívesebben egyedül van a bajával. Feje nagyon fáj, ez a fájdalom nyomásszerű (szemben a Belladonna lüktető fejfájásával). Állapota a legkisebb mozdulatra is romlik. Szomjas, kívánja a folyadékot. Jobban érzi magát, ha nyugalomban van, vagy kint lehet a szabad levegőn. Jellegzetes tünete, hogy a fájdalmas rész (napszúrásnál a fej) nyomására a fájdalom csökken.

Glonoinum
Heves, pulzáló tarkótáji fejfájás, rákvörös arc, hányinger, hányás. Hőhullámok, látászavarok, vérnyomás emelkedés, orrvérzés kísérhetik a rosszullétet. A beteg olyan, mintha „gutaütés” kerülgetné. Melegre, mozgásra, rázkódásra állapota romlik, míg a szabad levegőn és hidegre, borogatásra javul. Állapota akkor is javul, ha a fejét feltámasztja.

Opium
Jellemző a kábultság, bágyadtság, aluszékonyság. A beteg „bamba” tekintettel néz a világba, arca puffadt, vörös, forró. Szabálytalan légzése lehet, pupillái szűkek. Bőre verejtékes, forró tapintatú. Jellegzetes a fájdalomérzet hiánya. Állapota javul, ha kitakarózik, ha hűvös levegőre megy, és ha hideg borogatást tesznek rá.


Napkiütés, napégés

Apis
Vörös (halvány) bőr, égő, szúró, viszkető fájdalom, mely érintésre fokozódik. Fő jellegzetesség az ödéma, duzzanat, valamint hogy a hidegre (levegőre, borogatásra) a panaszok jelentősen javulnak. Összességében a méhcsípéshez hasonló a bőrelváltozás.

Belladonna
Nagyon piros (tűz-vörös) bőr, forró lüktető érzéssel és tapintattal. Apró göbcsék is megjelenhetnek a leégett felületen.

Cantharis
A felégett bőrön nagy, víztiszta bennékű hólyagok jelennek meg, melyeket égő érzés kísér. Nem tűri az érintést, a nyomást, de még a ruhát sem viseli el magán.

Natrium muriaticum
Gyakran találkozunk strandokon olyan hölgyekkel, akik a dekoltázsukat vizes kendővel takarják el. Nekik és azoknak, akiknél a napfény hatására a dekoltázson apró, viszkető göbcsék jelennek meg, ajánlható ez a szer.

Rhus toxicodendron
A hólyagos napégés másik szere (lsd. Cantharis), amikor a bőr foltos, rajta apró, csoportos  víztiszta bennékű hólyagocskák láthatóak, melyek nagyon viszketnek. Akkor is jól használható szer, ha a napfény hatására apró hólyagú herpesz jön elő (például a száj körül) a betegen.

Urtica urens
Viszkető, kiemelkedő, vörös göbök, foltok a bőrön. Úgy néz ki, mint a csaláncsípés. Erős viszketés, heves, égő fájdalmak jelentkezhetnek, melyek hidegtől romlanak. Nyugalomban, dörzsölgetéstől javulnak.


Fontos tanácsok
 

  • Ilyen esetekben a gyógyszereket C,CH 15-30 potenciában ajánlott szedni, enyhébb rosszullét esetén  2-3 óránként, heveny esetben akár 20 percenként.
  • Súlyos vagy heveny esetekben, vagy kiscsecsemőnél a golyók feloldhatóak fél pohár vízben, és 5-10 percenként kiskanállal adható, akár többször egymás után is. Így gyorsabb és erősebb hatás érhető el.
  • Nagyon fontos, hogy a tünetekhez legjobban hasonlító szert válasszuk ki.
  • Fontos tudni, hogy a homeopátiás szerek mellékhatás mentesen adhatók újszülöttől a dédszülőkig, de nem helyettesítik az orvosi vizsgálatot, tanácsadást!
  • Végül a legfontosabb és leginkább megszívlelendő tanács: semmilyen gyógyító módszer nem lehet egyenértékű a megelőzéssel.                                                               

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: skeeze / pixabay

Dr. Sebő Zsuzsanna


Dr. Sebő Zsuzsanna
Gyermekgyógyász, homeopátiás tanácsadó

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/922-93-09
E-mail: sebozsuzsa@gmail.com
Honlap: www.homeoduo.hu (fejlesztés alatt)
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja