SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Szuper kiegészítők az egészséges étkezéshez

Családinet [cikkei] - 2023-04-09
 [X]

Egészségesen étkezni könnyebb, mint gondolnád, hiszen mindennek az alapja, hogy minőségi, tápanyag- és vitamindús ételeket fogyasszunk. Azonban van egy pár természetes kiegészítő, amellyel még hatékonyabban támogathatod például emésztésed, de az általános közérzeted is. Cikkünkben bemutatunk pár igazán ütős, gyakran figyelmen kívül hagyott alapanyagot, melyeket érdemes lehet beépíteni az étrendedbe.
Szuper kiegészítők az egészséges étkezéshez

Az útifűmaghéj, mint igazi superfood

Az útifűmaghéj egy igazi kis csodakiegészítő, hiszen kiemelkedően magas rosttartalmával hozzájárul az egészséges életmód fenntartásához, a kiegyensúlyozott emésztéshez, csökkenti a koleszterinszintet és még a közérzeted is jobb lesz tőle! Napjainkban jellemzően nem fogyasztunk elég rostot, ez megviseli a bélrendszerünket, kialakulhat akár puffadás, hasfájás is ennek következményeként. Az ajánlott rostbevitel átlagosan napi 25-30 gramm, ennek elérése érdekében fogyasszunk egy-egy evőkanállal étkezések előtt, egy jó nagy pohár vízzel kísérve. Ezzel nem csak a rost mennyiséget garantáljuk, de az éhségérzetünket is csillapíthatjuk.

Sörélesztőpehely: hasznosabb, mint gondolnád

A sörélesztő egy közkedvelt vegán alapanyag, hiszen íze kísértetiesen hasonlít a sajtra, azonban érdemes lehet beilleszteni akár egy húsevő étrendjébe is, hiszen kimagasló egészségügyi hatásokkal rendelkezik.

Többek között gazdag B-vitaminokban, folsavban, ásványi anyagokban (vas, magnézium, cink), illetve fehérjében is. Ezen túl segíti az emésztést és immunrendszert is, hiszen probiotikum tartalma hozzájárul az egészséges bélflóra megőrzéséhez. Ha ez még nem győzött volna meg arról, hogy szükséged van sörélesztőpehelyre, akkor hozzátennénk még azt is, hogy a sörélesztőpehely fogyasztásával a hajadon és körmeiden is észrevehető javulást figyelhetsz meg! Add hozzá bátran szószokhoz, salátákhoz, vagy szerezd be tabletta formában.

Magvak és olajok: ezek legyenek a polcodon!

Van egy jó hírünk! A különféle csonthéjas magvak nem csak finomak, de elképesztően egészségesek is, köszönhetően a telítetlen zsírsav tartalmuknak, melyek támogatják a megfelelő agyműködést, segítenek a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésében, és kordában tartják a koleszterin szintet is. Válaszd a diót, mandulát, chia magot és a lenmagot, hogy kiélvezhesd jótékony hatásukat! A magvak mellett a hidegen sajtolt olajok alkalmazását is érdemes fontolóra venni, ugyanis hasonló pozitív tulajdonságokkal rendelkeznek mint az előbb említett magvak. Fogyaszd bátran, de mértékkel a lenmagolajat, olívaolajat és az avokádó olajat, melyek kiváló alapot adhatnak bármelyik salátának.

Legyél akár régi motoros az egészséges táplálkozás terén, vagy éppen csak most kóstolsz bele az életmódváltásba, érdemes beilleszteni ezeket a kiegészítőket, hiszen kiemelkedően jótékony hatásukkal és bennük rejlő számos vitaminnal, ásványi anyaggal hozzájárulnak egészséged megőrzéséhez, ezáltal a boldogabb hétköznapokhoz.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja