SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Keleti gyógymódok

Kókai Kata [cikkei] - 2006-04-04
Hazánkban is egyre több keleti gyógymód vehető igénybe. Az akupunktúra és akupresszúra, a reflexológia, s az ajurvéda ma már nem ismeretlen fogalmak.
Keleti gyógymódok

Hazánkban az elmúlt néhány évtized során egyre-másra jelentek meg a legújabb, éppen divatos gyógymódok, melyek nagy része feledésbe merült. Az igazán hatékony és kíméletes terápiák (melyek nagy része keletről származik) azonban akkora sikert arattak, hogy napjainkban már a gyógyítás szerves részét képezik. Hazánkban a lakosság nagy része túlsúllyal, s az abból eredő szív- és érrendszeri, valamint túlterheltség okozta problémákkal küzd, melynek legyőzésében a keleti gyógymódok nemcsak hatékonyak, de kíméletesebbek a nyugati orvostudomány módszereinél.

Az akupunktúra

Az akupunktúra egy kínai gyógymód, mely a legtöbb kínai módszer (akupresszúra, stb.) alapja. Már időszámításunk előtt egy évezreddel is alkalmazták. Eleinte tűalakra formált kővel, később bambusszal, agyaggal végezték a gyógyítást. Az akupunktúrás kezelés során a test egészét gyógyítják az energiaellátást befolyásoló pontok stimulálásával. Hazánkban a nyolcvanas évek végéig csupán megtűrt módszer volt, a rendszerváltást követően azonban hivatalosan is elismerték, s egyre népszerűbb lett.

A kínai szemléletmód szerint az ember az univerzum része, ezért azzal összhangban kell gyógyítani. A testben állandó harcban áll a két ellentétes energia, Jin és Jang, melynek egyensúlya jelenti a megfelelő állapotot. A több száz akupunktúrás pontot 12 meridiánba, vagyis csatornába rendezték, s leírták a közöttük található összefüggéseket, mely alapján a gyógyítás elvégezhető.

A reflexológia

A Reflexológia is Kínából ered, mintegy öt évezredes múltra visszatekintő gyógymód. Már az ókorban is ismert volt, azonban hosszú ideig feledésbe merült. William Fitzgerald elevenítette fel 1913-ban, s zónaterápia néven használta gyógyító hatását. Azóta az egész világban elterjedt, s méltán elismert gyógymóddá vált.

A reflexológia hasonló az akupunktúrához, ez esetben azonban nem használnak semmilyen eszközt az egyes pontok stimulálásához. A reflexpontokra ujjal gyakorolnak nyomást, ezáltal befolyásolva a test működését. Célja a test egészének gyógyítása, az egyensúly helyreállítása. A legtöbb ilyen pont a tenyéren, illetve a talpon található, hiszen ezeken a területeken van a legtöbb idegvégződés.

A pontnyomás az egész szervezetre gyakorol hatást, nem a kezelés éri el a gyógyhatást, hanem a szervezet saját maga. Beindítja a szervezet revitalizáló folyamatait, ezáltal kíméletesen gyógyít. Számtalan problémát tud orvosolni, az egyes pontok minden szervre kihatással vannak. A gyógyítás mellett fontos szerepet játszik a méregtelenítésben, a súlycsökkenés elérésében is.

A keleti gyógymódok a test bioenergiájának stimulálásán alapulnak. Kíméletes módszerük annak köszönhető, hogy a szervezetet a természettel összhangban gyógyítják, nem pedig drasztikus módszerekkel. A test saját védekező mechanizmusát használják fel a gyógyításra, s nem csupán egyetlen problémát, de a test egészét orvosolják.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja