SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Az egészség szolgálatában- reflexológia

Kókai Kata [cikkei] - 2006-09-07
Napjainkban, az orvostudomány újabb és újabb vívmányainak ellenére még mindig az egyik legnépszerűbb gyógymód.
Az egészség szolgálatában- reflexológia

A reflexológia kínai eredetű tudomány, s jelentése energetikai masszázsterápia. Akárcsak a legtöbb keleti gyógymód, a test energetikai felépítését figyelembe véve stimulálja annak működését, természetesen jó irányba.

A reflexológia módszertana

Az emberi agy játssza a kezelés során az egyik legfontosabb szerepet, hiszen felveszi a kívülről érkező energiákat, s továbbítja azon testrészeknek, melyeknek arra éppen szüksége van. A masszázs során is az agyba jutnak el az információk, ezért szinte lehetetlen elrontani a műveletet. A masszázs csupán stimuláció, a legnagyobb munkát maga az agy végzi, ő dönti el, mely szervnek van szüksége az energiára, majd oda továbbítja azt.

A reflexológia során olyan pontokra gyakorlunk nyomást, melyek stimulálják a szervezet működését. Célja nem csak az egyes problémák, de a test egészének orvoslása. Nem csak gyógyít, de helyreállítja az egyensúlyt, revitalizál, csökkenti a feszültséget. A kezelés során a legfőbb cél, hogy a szervezet saját öngyógyító erejét működésbe hozzuk és támogassuk.

A reflexológia gyógyhatásai:

Elősegíti a méreganyagok távozását
Serkenti a vér- és nyirokkeringést
Fájdalomcsillapító hatású

A zónaterápia

A reflexológia mintegy öt évezredes múltra tekint vissza, ugyanakkor hosszú idővel ezelőtt feledésbe merült, s jó ideig egyáltalán nem alkalmazták annak ellenére, hogy kíméletes és hatékony módszernek bizonyult. 1913-ban Fitzgerald, egy fül-orr-gégész fedezte fel újra jótékony hatását, s kezdte el alkalmazni széles körben. Nemes egyszerűséggel zónaterápiának nevezte el a gyógymódot.

Mintegy tíz zónára osztotta fel az emberi testet, melyeken elképzelése szerint az energiák áramlanak. A gyógymód lénye sokban hasonlít a csakraterápiához, hiszen az energiák helyes áramlását, a blokkok feloldását teszi lehetővé. Fitzgerald szerint akkor léphet fel a test bizonyos területein betegség, ha az oda vezető energiaútvonal valamiért elzáródik, vagyis blokk keletkezik az energiacsatornában.

A blokkot számtalan tényező okozza, legtöbbször olyan érzelmek, idegállapotok, melyek napjainkban már általánosak. A stressz, a depresszió, az állandó feszültség, a kétségek melyek közt élünk, mint akadályozzák a helyes energiaáramlást, ezáltal egy-egy negatív lelkiállapot fizikai problémává manifesztálódhat.

A zónák

A zónákat megtalálhatjuk a talpon, mely mintegy térképet alkot szervezetünkről. A fej, és fejben lévő szervek fordítottan helyezkednek el, tehát pl. a jobb szem reflexzónája a bal lábon található. A test többi szervének pontja azon a lábon található, amelyik oldalon maga a szerv. Ennek megfelelően a szív a bal talphoz tartozik, a páros szervek, mint a vese mindkét talpon megtalálhatók.

Az egyes pontokon kitapintható, ha valamely probléma adódik egyik szervünkkel. Például ha helytelen életmód következtében anyagcserénk nem megfelelő, a méreganyagok lerakódnak a reflexzónákban. A lerakódások elmasszírozásával feloldjuk a blokkokat, s szabad utat adunk az energiának, mely helyreállítja testünk egyensúlyát.

Energiablokkokat létrehozó tényezők:

Helytelen táplálkozás
Dohányzás
Alkoholfogyasztás
Finomított cukrok túlzott fogyasztása
Stressz

A reflexológia kíméletes segít a szervezet egyensúlyának, s ezáltal öngyógyító mechanizmusának helyreállításában. Oldja a feszültséget, fokozza az anyagcserét, s feloldja a sokszor magunk által teremtett gátakat, melyek akadályozzák a teljes értékű élet kialakítását.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja