SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hat apró változtatás a cukorbetegség ellen

Családinet [cikkei] - 2006-10-04
Az Amerikai Diabétesz Egyesület új irányelveket fogalmazott meg, melyek követése kifejezetten ajánlott a 2-es típusú cukorbetegség kockázatának fokozottan kitett egyének számára.
Hat apró változtatás a cukorbetegség ellen

A Diabetes Care folyóiratban közölt ajánlás alapján a betegség kialakulásának elkerülése végett először is igyekezzünk minél hamarabb megszabadulni a ránk rakódott súlyfeleslegtől, hiszen már mérsékelt fogyással is jelentősen csökkentjük a diabétesz kockázatát.

A fogyáshoz segítséget nyújthat, amennyiben étrendünkben csökkentjük a bevitt zsír és kalória mennyiséget.

Kerüljük el azonban a túlságosan alacsony kalóriát engedélyező, vagy a kizárólagosan fehérjedús táplálkozásra építő fogyokúrákat, ezek ugyanis hosszútávú megoldást nem jelentenek.

Táplálkozásunk legyen rostokban dús. Minden elfogyasztott 1000 kalóriával 14 gramm élelmi rost bevitele ajánlott.

Válasszunk teljes kiőrlésű termékeket. Lehetőség szerint az elfogyasztott gabonafélék fele teljes kiőrlésű készítmény legyen.


Orvosunkkal egyeztetve válasszunk számunkra megfelelő sportágat, s rendszeresen mozogjunk, megközelítőleg heti 2.5 órát.

A cukorbetegség tünetei közé tartoznak a fokozott szomjúság- és éhség érzet, fáradtság, fokozott vizeletürítés - különösen az éjszakai órákban -, súlyvesztés, homályos látás, nehezen, vagy egyáltalán nem gyógyuló sebek.

Figyeljünk magunkra, ellenőriztessük rendszeresen vércukorszintünket, éljünk egészségesebben, s próbáljuk megelőzni a betegség kialakulását.

A hír alapjául a "Diabetes Prevention: 6 New Guidelines" cikk szolgált.

www.orvostkeresek.hu
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja