SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Öt lépésben a migrén ellen

Családinet [cikkei] - 2006-10-09
Az Egyesült Államokban élő nők közül 28 millióan szenvednek rendszeresen migréntől. Azonban a betegek mindössze 3-5 százaléka gondoskodik a rohamok megelőzéséről.
Öt lépésben a migrén ellen

A Mayo Clinic orvosai éppen ezért 5 pontban összefoglalták a megelőzéshez szükséges legfontosabb lépéseket.

 

Elsőként kerüljük el a migrént kiváltó tényezőket. Ezek lehetnek túl kevés, vagy épp túl sok alvás, alkohol, koffein, rendszertelen étkezés, vagy koplalás.

A menstruáció, a stressz és az idegeskedés mind hozzájárulnak a rohamok jelentkezéséhez.

 

Legyen célunk egy egészséges életvitel kialakítása. Ebben szerepeljen elegendő alvás, rendszeres mozgás is.

A gyógyszeres kezelést kiegészíthetjük alternatív gyógymódokkal is. Rendszeresen relaxáljunk, ismerjük meg a biofeedback technikát. A biofeedback során képessé válunk olyan folyamatok befolyásolására, mint például a vérnyomás, vagy szívverés, melyeket normál körülmények között a testünk irányít. Ezáltal akár a rohamok kontrollálását is kezünkben tarthatjuk. A biofeedback a világ számos országában elfogadott módja a migrén kezelésének.

 

Vezzessünk migrén-naplót, melyben feljegyezzük az egyes rohamok hosszát, kiváltó okát. Különösen fontos, hogy egy-egy új gyógyszer, vagy kezelési mód bevezetését nyomon kövessük, így a későbbiekben látni fogjuk, mi hozott javulást, s melyik az a szer, mely nem használt.

 

Amennyiben a migrén változatlanul része mindennapjainknak, kérjünk orvosi segítséget. A rohamok megszüntetésére nem létezik ugyan általános szer, azonban bizonyos esetekben fogamzásgátló, antidepresszánsok, vagy fájdalomcsillapító szedésével javulás érhető el. Ezek azonban, az esetleges mellékhatások miatt egyértelműen csakis orvosi ellenőrzés mellett szedhetők.

 

A migrének az életkorral együtt változnak. Leggyakrabban a termékeny években jelentkeznek, majd a változókor után jellemzően javul a betegek állapota. A 65 éves kor felett fellépő migrén pedig már további kivizsgálást igényel. Ebben az életkorban ugyanis egyáltalán nem jellemző rohamok jelentkezése, így előfordulása más betegségekre utalhat.

 

A hír alapjául a „Migraine Prevention Rare in Women” cikk szolgált.

 

 

 www.orvostkeresek.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja