SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Télen is védekezzünk a szénanátha ellen I.

Családinet [cikkei] - 2007-02-12
A téli hónapok sok allergiás beteg számára hoznak megkönnyebbülést. A szénanátha megjelenésére azonban nem csak azokban a hónapokban kell számítanunk, amikor különösen magas a pollenkoncentráció. A tüneteket lakáson belüli allergének is okozhatják.
Télen is védekezzünk a szénanátha ellen I.

Az allergiás rhinitis, vagy másnéven szénanátha az immunrendszer túlműködése következtében jön létre. Szervezetünk tévesen reagál a belélegzett anyagokra. Támadást indít a vélt allergének ellen, s igyekszik a lehető leghamarabb eltávolítani őket, tüsszögés, orrfolyás, könnyezés segítségével.

Az allergének következtében kialakult allergiás reakció jelentkezhet egész évben, de korlátozódhat csupán az év egy-egy időszakára. A legjellegzetesebb tünetek a különösen a reggeli órákban, ébredést követően jelentkező tüsszögés roham, orrfolyás, orrdugulás, viszkető, könnyező szemek. A kezeletlen tünetek kellemetlen szövődményeként jelentkezhet orrmelléküreg-, vagy fülgyulladás.

A legközismertebb allergének a fa-, fű-, és gyomfélék pollenjei. A téli időszakban, amikor az időjárás miatt esetleg több időt kényszerülünk a lakásban, zárt térben tölteni, érdemes odafigyelnünk a poratka, az állatszőr, a penészgomba, sőt akár a csótányok allergizáló hatására is.



A pollenallergia tünetei rendszerint csak az év egy-egy időszakában jelentkeznek. A lakáson belüli allergénektől szenvedő egyének életét azonban folyamatosan megkeserítheti egy-egy nem kívánt környezeti tényező.

Számukra tehát elengedhetetlenül fontos otthonuk allergénektől való mentesítése.

www.orvostkeresek.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja