SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan segíti a gyógytornász munkáját a BEMER terápia?

Dr (vital.) Lesták Zsuzsa [cikkei] - 2007-03-09
Elsősorban a mozgásszervi kórképekkel, különösen az arthrosissal szerzett tapasztalatok alapján elmondható, hogy az ötvenöt évnél idősebb lakosság körében 80% feletti a mozgásszervi problémák jelenléte. Az izületi porc degenerációja a teherviselő izületekben súlyos funkciózavarokhoz, mozgáskorlátozottsághoz vezethet, ami jelentősen befolyásolja az érintett beteg életminőségét.
Hogyan segíti a gyógytornász munkáját a BEMER terápia?

Az arthrozis vezető tünetei: fájdalom, funkciózavar, radiológiai elváltozások.
A gyógytornász szempontjából nevesíthető tünetek: destrukció, csökkent terhelhetőség, izomgyengeség, izom-feszülés, izom-egyensúlytalanság, fájdalom, kontraktúra, folyadékgyülem, instabilitás.

A BEMER terápia szinte minden egyes tünetnél alkalmazható, de amíg fájdalom esetén a BEMER terápia, addig pl. izom-egyensúly helyreállítása esetén a gyógytorna kapja a prioritást.

Az egyénre adaptált kezelés során elsődleges szempont mindig a fájdalomcsillapítás, amit a BEMER-rel rövid időn belül elérhetünk. Ez teszi lehetővé, hogy a kezelést követő gyógytornával már a betegség progresszióját lassíthatjuk. Az izomzat optimális állapotának helyreállítási folyamata: izomállapot - gyógytornász tevékenység - BEMER hatás; izomgyengeség - erősítés - mikrokeringés javítása; izom-feszülés -feszültségoldás - fájdalomcsökkentés; kontraktúra - nyújtás - oxigénellátás fokozása.

A BEMER készülék és a gyógytorna együttes alkalmazása javasolt, hiszen ha csak a BEMER-t alkalmazná az ember, akkor a fájdalom ugyan megszűnne, de a funkciózavar változatlan maradna.

Esetleírás: Egy 50 éves nőbeteg, évek óta fájdalmas térd-arthrozissal küszködött és ortopédorvosa megajánlotta számára a protézis beültetését. A beteg a BEMER kezelés igénybevételével szerette volna elkerülni a műtétet. A beteg bejelentkezés-kori tünetei: másfél éve jobb térdében indítási fájdalom, ami terhelésre fokozódik; piros duzzadt térd; sántítás; enyhe izom-atrophia; izom-erő csökkenés voltak.
Az alkalmazott terápia két részre oszlott. I. Először a célkitűzés a fájdalom, az ödéma, és a gyulladás megszüntetésen volt. A kezelés 2 héten át, heti három alkalommal történt. A II szakaszban, mely 4 hétig tartott, a cél: az aerob kapacitás növelése, egészséges tartás visszaállítása, és izomegyensúly kialakítása voltak.
A kezeléssel elért eredmények: javult a beteg kondíciója, sántítása megszűnt, izomerőssége javult és újra munkaképessé vált.
A folyamatot ugyan visszafordítani nem lehetett, de a rosszabbodási folyamatot lassítani, a beteg életminőségét javítani sikerült.

Fenti leírás és összefoglaló Pogány Enikő gyógytornász előadásának kivonata alapján készült, mely elhangzott a II. Nemzetközi BEMER Kongresszuson, 2004-ben.

Bízom benne, hogy sikerült minden gyógytornában érintett figyelmét felhívni egy újszerű, de igen hatékony kezelési módra, nevezetesen a BEMER terápia és a gyógytorna együttes alkalmazására.

A BEMER készülék kölcsönzésére, megvásárlására bővebb információ kapható:
HOLSZ Kft.

Horváthné Lesták Zsuzsa
Fizioterapeuta, BEMER terapeuta, Kineziológus

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja