SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

8 tipp a sikeres fogyókúrához

Családinet [cikkei] - 2007-04-20
A tavasz beköszöntével a vastag kabátok és pulóverek helyét felváltják a vékony, szellősebb ruhadarabok. Sokan ekkor szembesülünk a hosszú tél alatt felszedett plusz kilók kellemetlen látványával. Szeretnél megszabadulni tőlük, méghozzá tartósan? Most megtudhatod, hogyan tedd.
8 tipp a sikeres fogyókúrához

Tippek a sikeres fogyókúráért
 

1. Az első és legfontosabb tennivalónk, hogy konkrét célokat tűzzünk ki magunk elé. Határozzuk meg a kilók számát, melyektől megválni szeretnénk, illetve azt az időpontot, amikorra ezt elérjük majd. A lényeg, hogy megvalósítható tervet készítsünk, így kitartásunk sem csökken majd, ha fokról-fokra, apró sikereket érünk el, tartósan.

2. Lelkesedésünk fenntartásának második mérföldköve, hogy keressünk társakat a fogyáshoz. Egymás kölcsönös bíztatásával könnyebben átjutunk majd a holtpontokon. A fogyás érdekében végzett testmozgás is nagyobb öröm, ha társaságban végezzük, illetve a közös sütizéseket együtt cserélhetjük fel salátázásra.

3. A fogyás valójában akkor lehet eredményes, s megőrizhető, ha életmódunkon is változtatunk a siker érdekében, nem csak időszakosan kerüljük el a hízlaló falatokat. Ezért is fontos, hogy fokozatosan vezessük be az újításokat, együnk kevesebbet, vagy készítsük másként a megszokott falatokat, illetve mozogjunk.

4. Természetesen mindannyian feladjuk néha, vagy legalábbis elcsábulunk egy-egy kedvenc falat láttán. Nem kell teljes mértékben lemondanunk az imádott ételről, akkor sem, ha hízlal, a lényeg, hogy mértékkel, s valóban ritkán fogyasszunk belőle.

5. Amennyiben mégis megbotlanánk a fogyáshoz vezető rögös úton, ne emésszük magunkat miatta, a holnap sikeresebb, s egészségesebb lesz, semmiképp se adjuk fel, önmarcangolás helyett vezessük le csalódottságunkat egy kis plusz mozgással.

6. A sikeres fogyókúra jellemzője, hogy az első napokban-hetekben intenzív súlyvesztést tapasztalunk, majd a mérleg mutatója stagnál. Ne veszítsük el fejünket, mindez eddigi eredményességünket igazolja. Gratuláljunk hát magunknak, s folytassunk mindent az addig megszokott módon. A holtponton egy kis extra torna, vagyis több energia elégetésével könnyedén átlendülhetünk.

7. Az elért sikerek után nyugodt szívvel megjutalmazhatjuk magunkat. Fontos, hogy lehetőleg ne egy tábla csoki, vagy egy torta képezze ez esetben vágyunk tárgyát. Kapcsolódjunk ki, szórakozzunk, vagy vegyük meg azt a ruhát, amit már oly rég kinéztünk magunknak, s élvezzük a karcsúság örömét.

8. A kívánt testsúly megtartásához igénybe vehetjük szakember segítségét. Választhatunk táplálkozási szakértőt, konzultálhatunk dietetikus szakorvossal, vagy akár egyeztethetünk személyi edzővel. A lényeg, hogy hosszú távon törekedjünk az egészséges életmód megtartására.

 A hír alapjául az „8 Secrets to Diet Success” cikk szolgált.

www.orvostkeresek.hu, kép: www.flickr.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja