SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Petefészek daganat, mire figyeljünk?

Családinet [cikkei] - 2007-07-24
A betegségek elkerülésének legbiztosabb módja a rendszeres kontroll. A korai stádiumban felismert betegség nagyobb eséllyel gyógyítható, nézzük tehát, melyek azok a tünetek, amelyeknél feltétlenül forduljunk orvoshoz?
Petefészek daganat, mire figyeljünk?

  A petefészek daganat a nyolcadik leggyakoribb rákos megbetegedés az Egyesült Államok női lakosságának körében. A tünetek már a betegség egészen korai stádiumában észlelhetők, éppen ezért három, daganatos betegségek ellen küzdő szervezet napjainkban közzétette azokat a jeleket, melyek a betegség kialakulására utalhatnak.

 A betegség magas halálozási aránya épp annak következménye, hogy tüneteit csak kevesen ismerik, s ezért túl későn fordulnak orvoshoz. A Gynecologic Cancer Foundation, a Society of Gynecologic Oncologists és az American Cancer Society most közzétette azokat a korai figyelmeztető jeleket, melyek szűrővizsgálat elvégzését tehetik szükségessé.

 Közleményük szerint az alábbi tünetek jelezhetik petefészekrák kialakulását:

-a medence, vagy a hasüreg részén észlelt fájdalom

-étvágytalanság, telítettség érzés, haspuffadás

-gyakori, vagy sürgető vizelési inger

 A fenti tünetek tartós, heteken át tartó, napi rendszerességgel való észlelése esetén foruljunk nőgyógyász szakorvoshoz. Kutatások bizonyítják, hogy ezen tünetek már a betegség korai stádiumában is jelentkeznek, s nem hasonlítanak bármely más probléma következtében fellépő tünetekhez. Azonban ennek ellenére sem jeleznek minden esetben daganatos elváltozást.

 A pontos diagnózis felállítása szakorvos feladata. A betegség I-es stádiumában 90 százalékos a gyógyulás esélye, így különösen fontos, hogy a tüneteket pontosan felismerjük, s időben kérjünk segítséget.

 A cikkel kapcsolatban érdeklődjön bővebben az InterMed Szülészeti és Nőgyógyászati Központban.
web: www.szuleszetikozpont.hu

email: intermed@orvosok.com
tel: 06 20 3526298

www.orvostkeresek.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja