SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Az ételallergia oka

Családinet [cikkei] - 2007-08-14
Brit kutatóorvosok véleménye szerint egy molekula, az interleukin-12 a felelős az ételallergiák megjelenéséért.
Az ételallergia oka

  Az Institute of Food Allergy Research kutatócsapata felfedezte, hogy az ételallergiás reakció során az interleukin-12 molekula nincs jelen.

 Az interleukin-12 olyan molekula, mely fontos szerepet játszik az immunrendszer helyes működésében, s éppen ezért hosszú idők óta először nyújthat megoldást a terápiás lehetőségek terén. Az interleukin-12 ételallergiák gyógyítására való alkalmazásának megoldásait folyamatosan térképezik fel kutatók.

 A molekulát a fehérvérsejtek egy csoportja, a dendritek állítják elő. Ezek a sejtek fontos szerepet töltenek be a szervezet idegen anyagokra – például az ételekben található fehérjékre - való válaszadásának szabályozásában.

 Az ételallergiák nem gyógyíthatók, egyetlen kezelési módjuk, ha elkerüljük az allergiás reakciót kiváltó ételt, vagy összetevőt. Súlyos esetekben az allergén elfogyasztása akár az illető életét is veszélyeztető állapot kialakulásához vezethet.

 A Journal of Allergy and Clinical Immunology folyóiratban közölt kutatás során a kísérleti egerek bélrendszerében és lépében található sejteket vizsgálták meg. A kutatók megállapították, hogy az ételallergiás egerek sejtjei nem állítottak elő interleukin-12 molekulát, s ezzel azonosították azt a molekulát, mely a helyes immunválaszokat irányítja.

 A cikkel kapcsolatban érdeklődjön bővebben a Budai Allergiaközpontban.
web: www.allergiakozpont.hu
email: info@allergiakozpont.hu
tel: 06 30 6319309

A hír alapjául a „Scientists Spot Key Food Allergy Molecule” cikk szolgált.

www.orvostkeresek.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja