SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Bűnmegelőzési tanácsok kegyeleti napokra

Családinet [cikkei] - 2011-10-28
Közeleg a Mindenszentek és a Halottak Napja, amikor a temetőkben meglátogatjuk elhunyt szeretteinket.
Bűnmegelőzési tanácsok kegyeleti napokra

Sajnos a temetőket nem mindenki lelkiismereti, vagy kegyeleti okokból látogatja. Szomorú tapasztalatunk, hogy ezekben a napokban a temetők közvetlen környezetében gyakrabban fordul elő gépjárműlopás- és feltörés, kerékpárlopás, zseblopás, továbbá megnő az esélye a lakástulajdonos távollétét kihasználó betöréses lopásoknak.

Otthonaik elhagyását követően, kérjük Önöket, hogy:

  • Ne felejtsék el bezárni az ablakokat (kamra, fürdőszoba, pince, mosdó, WC), ajtókat!
  • Amennyiben van, aktiválja a biztonságtechnikai eszközöket.
  • Távolléte idejére kapcsolja ki a csengőt, hogy a lakás elhagyatottsága ne legyen könnyen ellenőrizhető.
  • Akár rövidebb (1-2 nap) ideig is távol marad otthonától, kérje meg rokonait, megbízható szomszédait, hogy nézzenek rá lakására.
  • Figyeljünk egymás és szomszédaink értékeire, valamint közvetlen lakókörnyezetünkre.

Közlekedés során:

  • A tömegközlekedési eszközöket igénybe vevők lehetőség szerint használják a pályaudvari érték- és csomagmegőrzőket.
  • Fokozottan figyeljenek értéktárgyaikra és irataikra, azokat soha ne hagyják felügyelet nélkül!

Gépjárműlopások- és feltörések megelőzésével kapcsolatosan:

  • Mielőtt a személygépjárművét elhagyja - még akkor is, ha rövid időre marad távol -, győződjön meg arról, hogy a gépjárműve ajtaja, ablakai be vannak-e zárva!
  • Az indító kulcsot tartsák maguknál!
  • Amennyiben lehetőség van rá, parkoljanak az arra kijelölt őrzött parkolóban. Az esti órákban pedig olyan helyet válasszanak, ahol jó a közvilágítás, illetőleg a parkoló átlátható.
  • Semmilyen értéktárgyat, okmányt, táskát ne hagyjanak látható helyen a gépjárműben!
  • Mielőtt elindulnak a járművel, vizsgálják meg, hogy a jármű zárszerkezete és az ablakai érintetlenek-e, vannak-e azon látható külsérelmi nyomok. Amennyiben vannak, azonnal értesítse a rendőrséget, hívja a 112 segélyhívó számot!
  • A biztonság érdekében alkalmazzanak mechanikai és elektronikus vagyonvédelmi biztonsági rendszereket, eszközöket, melyek beszerelését szakműhelyben végeztessék el.

Néhány jó tanács az alkalmi lopások megelőzésével kapcsolatosan:

  • Jól látható, forgalmas helyen zárják le kerékpárjaikat, mivel a gyalogos forgalomnak visszatartó ereje van a tolvajokkal szemben!
  • Jegyezzék fel kerékpárjaik azonosításra alkalmas jellemzőit, ismertető jegyeit (típus, vázszám, méret, szín, felszerelések, sérülések, stb.).
  • Gravírozással, illetve az egyre elterjedtebb, ún. mikropontos jelölési rendszer alkalmazásával egyedi azonosító jelekkel is elláthatják kerékpárjaikat.
  • Használjanak legalább két, jó minőségű erős zárat! A lakat (zár) lehetőleg olyan legyen, amely a vázat és a kereket is átéri! A kerék és a váz legyen mindig együtt, egy stabil tárgyhoz (pl. fa, kerékpártartó, korlát, stb.) rögzítve.
  • Soha ne hagyják őrizetlenül táskájukat, miközben a kegyeleti helyet, illetve környezetét rendezik, még ha csak épp vízért vagy csupán a konténerhez mennek is!
  • Ha az alkalmi lopás folyamatát észlelik, lehetőség szerint ne szálljanak szembe a tolvajjal, mert általában többen vannak és erőszakosan reagálhatnak! Hívjanak segítséget, értesítsék a rendőrséget!
  • Ha az iratok mellett a lakáskulcsot is elvitték, sürgősen cseréljenek zárat, ha pedig a bankkártyájuk tűnt el, azt azonnal tiltsák le.

A zseblopások kockázatát jelentősen csökkentse, fogadja meg a következő ajánlásainkat:

  • Pénztárcájukat, bankkártyájukat tegyék biztonságos helyre! A ruházatuk belső, lehetőleg zárható zsebében, a kézitáska belső részében nagyobb biztonságban vannak.
  • Ne tartsanak maguknál sok készpénzt, lehetőleg bankkártyával fizessenek!
  • A bankkártyát és annak PIN kódját soha ne tartsák egy helyen, pénzfelvétel esetén ügyeljenek arra, hogy idegen személy ne láthassa a beütött kódot, valamint azt se, hogy mennyi pénzt vett fel.
  • Mobiltelefonjukat ne viseljék látható helyen.

NE ADJON ESÉLYT AZ ELKVÖTŐKNEK!

VIGYÁZZON ÉRTÉKEIRE!

Forrás: Pest Megyei Rendőr-főkapitányság

      

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja