SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Újrapapír ajándék a Tűzoltó utcai Gyermekklinikának

Családinet [cikkei] - 2011-05-09
3 teherautónyi, 2,2 tonna, újrahasznosított papírból készült higiéniai papírcsomagot kapott ajándékba a Tűzoltó Utcai Gyermekklinika, közel 1 millió forint értékben. A kéztörlőből, toalett papírból és orvosi papírlepedőkből álló termékcsomagot az Italos Karton Környezetvédelmi Egyesülés ajánlotta fel a klinika részére, a Tetra Pak pénzügyi segítségével, annak érdekében, hogy az anyagi támogatás mellett felhívják a figyelmet az újrapapír használatának fontosságára, környezetvédelemben játszott szerepére.
Újrapapír ajándék a Tűzoltó utcai Gyermekklinikának

papairadomanyAz italos kartondoboz 75%-ban papírból készül, így fontos alapanyagot jelent újrapapír termékekhez. Mivel 1 tonna fehér papír előállítását 15 fa feldolgozásával érik el, az Erdők Nemzetközi Évének keretében átadott mennyiséggel a tejes és gyümölcsleves dobozok szelektív gyűjtését szorgalmazó IKSZ és a Tetra Pak 30 fa kivágását előzte meg. Ez a mennyiség pedig egy átlagos méretű városi parknak felel meg. A beérkező papírtermékeket a fizikai erejüket számtalanszor bizonyított, világhírű Rippel fivérek segítettek elhelyezni a gyermekklinikán.

Egy „városi park” ajándékba

A Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikája, vagyis a Tűzoltó Utcai papiradomany2Gyermekklinika összesen 12 raklapnyi, újrahasznosított papírból készült higiéniai terméket vett át az IKSZ és a Tetra Pak ajándékaként.

„Mivel a papírtermékek jelentős fogyóeszköznek számítanak a klinikán, az IKSZ támogatásának köszönhetően 3 hónapig elegendő készlethez jutottunk” – mondta Prof. Dr. Szabó András, a gyermekklinika igazgatója. „Emellett örülünk, hogy újrahasznosított anyagokról van szó, mellyel mi is hozzájárulunk a környezet védelméhez” – tette hozzá a professzor.

Azáltal, hogy új helyett újrahasznosított papírtermékek kerültek a klinikára, mintegy 30 fa kivágását akadályozták meg. A több mint 1.000 csomag papírtermék előállítása ugyanis egy kisebb park faállományának feldolgozásával érhető el, s ez csupán kis részét jelenti az évente Magyarországon elhasznált papírmennyiségnek.


Erdők Nemzetközi Éve

papiradomany3Az ENSZ 2011-et az Erdők Nemzetközi Évének nyilvánította, felhívva a figyelmet az erdők kiemelkedő fontosságára, fenntartható kezelésére és megőrzésére. A WWF adatai szerint bolygónkról évente 13 millió hektárnyi erdőterület tűnik el, azaz kb. minden 35 órában egy Budapest nagyságú erdőterület, amely veszteség 20%-áért a papírgyártás a felelős, s amely mennyiség újrapapír használatával lényegesen csökkenthető lenne.

„Újrahasznosított termékek használata mindannyiunk közös érdeke, s az italos kartondobozok nagyon jó alapanyagot jelentenek ezekhez a termékekhez” – mondta Baka Éva, az IKSZ ügyvezető igazgatója. „Örülünk, hogy lehetőségünk nyílt támogatni a Tűzoltó Utcai Gyermekklinikát, biztosak voltunk abban, hogy a legjobb helyre kerül az újrapapír adomány” – tette hozzá a szakember.

2010-ben átlagosan 9.000-10.000 tonna italos kartondoboz került forgalomba Magyarországon, melynek visszagyűjtési aránya a tervezett 16%-kal szemben 17,7%-ot ért el ugyanebben az évben. Hogy minél inkább közeledjünk az Európai Unió 35%-os arányához, az IKSZ 2011-ben 19%-ra szeretné növelni a tejes és gyümölcsleves dobozok visszagyűjtését, mely a mostani adományhoz mérten jelentős újrapapír termékekhez jelent alapanyagot.

További Információ kérhető:  www.italoskarton.hu

Forrás: Premier Kommunikációs Iroda

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja