SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Töltött krumpli

Családinet [cikkei] - 2009-04-28
Ez a recept talán nem trendi, viszont biztosan jóllakatható vele akár két kamasz, egy udvarló és egy férj is.
Töltött krumpli

Hozzávalók:

töltött krumpliszemélyenként 2-3 szem burgonya

füstölt kolbász nagyon apróra vágva

1 tojás

sajt


só, bors, szerecsendió

esetleg tejföl

 
Elkészítés:

A krumplikat héjában megfőzöm. Odafigyelek a válogatásnál, hogy egyforma nagyságúakat válasszak, hogy egyszerre főjenek meg. Forrón meghámozom őket, majd kicsit hülni hagyom. Amikor már megfoghatók, kalapjukat levágom és mokkáskanállal kikaparom a belsejüket egy tálba úgy, hogy ne lyukasszam ki őket. Amikor az összes bele a tálban hever, villával pépesítem, hozzákeverem az apróra vágott kolbászt, a tojást, sózom, borsozom, mehet hozzá a szerecsendió is, ha kell, tejföllel lazítom. Lehet hozzá sajtot is adni, nem rontja el. Olyan masszát kell kapjak, ami nem túl atomos, hiszen nem szeretném, hogy a vacsorába bármelyik családtagom belefulladjon. Azt a változatot a nem szívesen látott vendégeknek tartogatom. Amikor a töltelék összeállt, visszatöltöm a krumplikba, és kiolajozott sütőlapra állítgatom őket, a kalapjukat ezen a ponton visszakaphatják, és mehetnek a sütőbe napozni. Valószínűleg nem kell nekik túl sok idő, mert ugye a krumpli nem hült ki teljesen, a töltelék is langyos, úgyhogy csak átforrósítani kell a cuccot. Tálaláskor adhatunk hozzá jó sűrű tejfölt, de savanyúságot is. Én most rukkolával körítettem, nagyon finom volt. A lefotózott mai adagot a lányom készítette, ő azt a megoldást választotta, hogy félbe vágta a burgonyákat, úgy töltötte meg őket. A töltelékkel lehet variálni, készülhet gombás, sonkás, zöldséggel töltött, vagy sajtos töltike is.

Forrás: http://fakanal.freeblog.hu
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja