SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Csirkemell kókuszos párizsibundában, tejszínes trópusi mártással

Szoboszlai Beáta [cikkei] - 2011-04-22
Engedjétek meg, hogy egy újabb, saját találmányommal gazdagítsalak benneteket. Ez a könnyen elkészíthető és egyszerű étel, simán megállja a helyét a különlegességek közt is. Főként, ha a mindennapok megszokott ételeire gondolunk.
Csirkemell kókuszos párizsibundában, tejszínes trópusi mártással

Hozzávalók négy személyre:

A húshoz:

  • 1 szép darab csirkemell filé,
  • 1-2 evőkanál kókuszreszelék,
  • 2 egész tojás,
  • 2 evőkanál liszt,
  • pici víz,
  • só, delikát, kevés cukor,
  • olaj a sütéshez.

A mártáshoz:

  • 2 dl főző tejszín,
  • 1 evőkanál cukor,
  • só,
  • 3 evőkanál liszt,
  • 1 trópusi gyümölcs konzerv,
  • olaj.

Az elkészítése igen egyszerű, gyors és a legcsekélyebb főző tudással rendelkezők számára sem okozhat gondot.

A csirkemellet alaposan mossuk meg, majd széles késsel, vékony szeletekre vágjuk fel. Ezt úgy a legkönnyebb elkövetnünk, hogy a tenyerünket a húsra tesszük és alatta óvatosan, vízszintesen szeleteljük. Ezután mindkét oldalukat sózzuk meg és hagyjuk kicsit állni, míg elkészül a bundája.

Mivel ez hamar meglesz, érdemes feltenni az olajat melegedni, mert forró olajban kell aranybarnára sütnünk a húsokat.

A bundához, sűrű palacsintatészta félét készítünk. Két tojást összekeverünk két evőkanál liszttel, megsózzuk, teszünk bele egy csipet delikátot és egy csipet cukrot, majd beleteszünk 1-2 evőkanál kókuszreszeléket. Végül, ha szükséges felengedjük kevés vízzel, hogy megkapjuk a sűrű tészta állagot. Most,- ahogyan a párizsi bundában általában szükséges- nem fontos előtte lisztbe forgatni a húsokat. Elegendő, ha egyből a tésztába mártjuk és utána süthetjük is.

A mártás elkészítése is gyorsabban megy, mint leírni ezt a receptet :) A 3 evőkanál lisztet keverjük el, annyi olajjal, hogy sűrű rántást kapjunk belőle. Közepes lángon pirítsuk meg, majd vegyük le a tűzről és öntsük rá a konzerv összes levét. Óvatosan kavarjuk el kézi habverővel. Ezután tegyük hozzá a 2 dl tejszínt és apró körkörös mozdulatokkal, csomómentesre kavarjuk. Sózzuk, cukrozzuk ízlés szerint, majd öntsük bele a gyümölcsöket is. Tegyük vissza a tűzre és folyamatos keverés mellett, rottyantsuk össze. Ízesíthetjük még fahéjjal is, hogy még különlegesebb legyen.

Köretnek egyszerű sós rizst készítsünk mellé, vagy különlegesebb citromosat. Én a citromos változatot ajánlom hozzá, mert az íze jobban illik a mártáshoz.

Megjegyzés: A képen a virág csak díszítés, nem ehető.

2011 áprilisi pályázatra beküldött recept.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja