SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kellett nekünk az emancipáció?

- 2017-05-09
Nincs kicsit túl sok teher a nők vállán?
Hiszen mit várnak el egy nőtől? Hogy kedves, mindig mosolygós, érzékeny, ám határozott, magabiztos legyen!
Kellett nekünk az emancipáció?

És mi a feladata itt a XXl. században?
 

  • Legyen teljes értékű dolgozó ember!
  • Legyen teljes értékű anya, napi 24 órában!
  • Legyen teljes értékű háziasszony, ápolja az otthon melegét!
  • Legyen csinos, vidám, kipihent feleség!

A maradék idejében pedig „valósítsa meg Önmagát”!
Lehet, hogy nem megy minden 100%-osan? Nem is értem, miért!!!
Hogy miért foglalkozom én éppen ezzel?

Mert „boldog család, csak boldog anyával lehet”! És sajnos egyre kevesebbel lehet találkozni!

A kérdés adott: miért?

Mert egyre nőnek az elvárások, amelyeknek egyre nehezebb megfelelni. Változik a világ! Ma már nem 20 éves kor körül, rögtön az iskolapad után alapítanak családot a nők. Előtte már volt egy egzisztenciájuk, egy karrierjük, sok-sok befektetett munkaóra és tanulás árán. Most 30 felett válnak édesanyává! És igen! Tetszik vagy sem (kevés kivételtől eltekintve), többségében utána már nem képesek ugyanazt a pörgős, egész embert kívánó munkát ellátni!

Ha mégis megpróbálják, akkor pedig meghasonulnak önmagukkal, hogy család vagy karrier?!

Ez egy örök dilemma! Jó recept, tuti tipp nincs rá. Mindenki lehetősége és vérmérséklete szerint dönt. Keresi az egyensúlyt.

Van is elég kétség, kétely, önmarcangolás, útkeresés a mindennapokban!

És akár bevalljuk, akár nem, az édesanyát nem lehet pótolni a családi egységben. Lehet némiképp tehermentesíteni. Lehet segíteni neki, sőt kell is! De a családi egységet megteremteni, összefogni, irányítani az édesanyák feladata.

Óriási felelősségünk van, kedves édesanyák! Sok múlik rajtunk. A gyermekeink boldog gyermekkora, önbizalommal teli jövője, biztosan!

Visszatérve a cikk címében feltett kérdéshez: Kellet nekünk az emancipáció?

Úgy gondolom, igen! Hiszen szükségünk van azokra a jogokra, melyet kiharcoltunk magunknak! Ezzel mindannyian egyetértünk.

Viszont itt az idő, hogy némi segítséget is kiharcoljunk magunknak!

Kedves Férfiak!

Ha úgy érzitek, hogy nincs igazam, akkor lapozzatok tovább!

Ám, ha tapasztaltátok már, hogy párotok állandó lépéshátrányban van, néha összecsapnak a hullámok, többször fáradt, mint Ti szeretnétek, ha Rátok már nincs, vagy alig jut az idejükből, energiájukból, akkor gondolkodjunk közösen:

Hogyan segíthetünk az édesanyáknak?

Mert ne felejtsétek:
„Boldog család, csak boldog anyával lehet!”

Üdvözlettel: Gyerkőcökkel Suttogó

Pribránszki Marianna
Viselkedéspedagógus,Tehetséggondozó
Telefon: +36-30/429-5960
E-mail: info@gyerkocokkelsuttogo.hu
Facebook: Gyerkőcökkel Suttogó
Honlap: www.gyerkocokkelsuttogo.hu

Fotó: Mark Colomb / Flickr

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja