SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A dicséret

- 2017-05-09
Mintha arany árban mérnék! Olyan nehéz kimondani, legyen szó közvetlen családtagról vagy idegenről.
A dicséret

Miért? Miért fáj olyan nagyon?

Mert valami oka biztosan van, hogy olyan fukarul bánunk vele. Miközben pedig biztosak vagyunk benne, hogy mi bizony sokat dicsérjük gyerkőceinket!

Csak ő nem érzi, nem hallja így!

De! Felteszek egy ennél is jobb kérdést:

Mikor dicsérted meg utoljára a párodat? „Ha másért nem, hát a mosolyáért.” – ahogyan Böjte Csaba testvér mondja. Pedig most nem azon kellene gondolkodnod, hogy mikor dicsérted meg, hanem, hogy hányszor az elmúlt 24 órában!

Sokat gondolkodtam erről, sok embert kérdeztem meg és megint ugyanoda jutottam:
Az a fránya önbizalom. :) „Nehogy már én adjak másnak, nekem se ad senki, sőt!”

És megint visszakanyarodok arra, hogy nem kaptátok meg gyermekkorban. Tudom, hogy ismétlem magam, de attól még igaz: ha nem kaptad meg gyerekként, akkor egész életed folyamán küzdesz vele!

Kivéve:

Ha ráébredsz, hogy negatív gondolataid és tetteid az önbizalom hiányából fakadnak és változtatsz rajta! Persze ez nem megy egyik napról a másikra. Ám, ha már felismerted, változtatni is tudsz! Mert te képes vagy rá! És Csak Te vagy képes rá!

Visszatérve:

Minden szülő feladata és célja, hogy gyerkőcének ne kelljen megküzdenie azokkal a démonokkal (önbizalomhiánnyal), mint neki!

Megoldás:

Dicséret! Reális elvárások! Vagyis csak azt várhatod el, amit már megtanítottál neki. És megint dicséret! És megint dicséret… Tudod: „Ha másért nem, hát a mosolyáért.”

Térjünk vissza a mindennapokhoz. Mennyivel szebb lenne a család élete, ha először csak naponta egy dologért megdicsérnénk párunkat, gyerkőcünket! Azután lehet növelni a dózist, mert akkor még jobban hat. :)

Próbáljátok ki!
Minden nap, minden héten, 365 napig!
Azután értesítsetek a fejleményekről!
Induljon a dicséret program! Kezdd el Te is és Te is és Te is! Még ma, mert tudom: képesek vagytok rá! Meg tudjátok csinálni!

Üdvözlettel: Gyerkőcökkel Suttogó

Pribránszki Marianna
Viselkedéspedagógus,Tehetséggondozó
Telefon: +36-30/429-5960
E-mail: info@gyerkocokkelsuttogo.hu
Facebook: Gyerkőcökkel Suttogó
Honlap: www.gyerkocokkelsuttogo.hu

Fotó: Canon EOS 450d / Max Pixel

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja