SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Vízi balesetek, amelyek elkerülhetők!

- 2019-07-18
Itt a várva várt nyári szabadságolások ideje. Végre együtt lehet a család, irány a vízpart! Előkerülnek a felfújható kis pancsolók, a nagyobb merev falú medencék. Egyre több kertben található úszómedence is. Ezek azonban mind veszélyeket rejtenek magukban, amiket ki kell védenünk.
Vízi balesetek, amelyek elkerülhetők!


A legkisebb pancsoló is veszélyes lehet!
 

Bármilyen pici a víz, a baba megcsúszik, elesik, fejét beüti és egy pillanatnyi eszméletvesztés elég ahhoz, hogy bekövetkezzen a tragédia.

A nagy medencék fokozottan veszélyesek, ezért ajánlott köré kerítést készíteni, akár fából vagy műanyagból, amit később könnyedén le lehet szerelni (évről évre nő a saját úszómedencébe esett kisdedek, és sajnos tragikusan végződött balesetek száma).

Egyre elterjedtebb a kertekben, az épített kerti tó, melyben aranyhalak, de akár teknősbéka is lehet. Oda megyünk, gyönyörködünk, etetjük őket, és természetesen a kicsit is visszük magunkkal. Ami természetes, hiszen olyan aranyosak ezek a kis állatok, ahogy kapkodják a haleledelt. Azután egy óvatlan pillanat és gyermekünk máris a tónál van, egyedül egész közel megy, megcsúszik, és...? !!! A legbiztosabb, ha gyermeket soha nem hagyjuk felügyelet nélkül a vízben, illetve annak környékén!

A kicsik imádják a vizet, a fürdést. Itt lehet sikítani, pancsolni, fröcskölni. Élvezi, hogy mindenki vele foglalkozik, játszanak vele. Nagyokat kacag, ”produkálja” magát. Ha ki szeretnénk vinni a vízből, szinte kicsúszik a kézből, mint egy halacska, mert Ő még maradni, játszani akar. Ha sikerült kivinni, egy másodpercnyi figyelmetlenség és Ő szalad, ugrik, és bent van újra a vízben.

Gondoljunk bele, mi történik, ha nincs rajta úszógumi? Ne engedjük pici gyermekünket a vízbe úszógumi nélkül. Az úszóguminál nem az a fontos, hogy milyen formájú, milyen állatott mintáz, hanem az, hogy biztonságos legyen. Amikor gyermekednek úszógumit vásárolsz, feltétlenül a kereszt pánttal ellátottat vedd meg. Hiszen a kicsik az úszógumi peremén még nem tudják tartani magukat, egy hirtelen mozdulatnál könnyen kicsúsznak és máris a víz alá kerülnek.

Ezzel a pár jó tanáccsal szeretnék jó pihenést kellemes nyarat kívánni!

Több, hasonló cikket is találsz a https://www.gyogyhirek.hu oldalon.

Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: gyogyhirek.hu 
Kép: tookapic / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja