SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hőségben is közlekedünk!

Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya és Baleset-megelőzési Bizottsága [cikkei] - 2012-07-02
A hőség növeli a balesetek számát, mivel csökken a koncentrálóképesség, nő a reakcióidő, a szív gyorsabban ver, az izzadás és az idegesség fokozódik és megnő a stressz kockázata is.
Hőségben is közlekedünk!

Fogadjon meg néhány jó tanácsot, hogy ne történjen baleset:
 

  • Ha az autó elviselhetetlenül felmelegedett, várjon egy kicsit az indulással. Nyisson ki minden ajtót, hogy a megrekedt hőség távozhasson!
  • Lehetőleg árnyékban parkoljon! Számoljon az idő múlásával, a nap mozgásával az árnyékos hely is változik.
  • Használjon fényvisszaverő árnyékolókat, amelyeket az ablakba helyezve valamelyest csökkenthető a túlmelegedés. Van lehetőség autófólia alkalmazására is (ezt 5/1990.(IV.12) KöHÉM rendelet 23. § (3) szabályozza), ez jól árnyékol, illetve már Uv-szűrő tulajdonsággal is bír.
  • A nyitott ablakkal való vezetés a legkedveltebb módszere a hő kiegyenlítésnek, amelynek alkalmazása hosszú időn keresztül nem ajánlott (a vele járó zajterhelés fokozza a stresszt, illetve a huzat egyéb egészségügyi problémákat okozhat). Amennyiben van, használjon klímát. Ügyeljen arra, hogy a külső és belső hőmérséklet között ne legyen nagy különbség, hiszen azt nehezen viseli el az emberi szervezet. Ne irányítsa magára közvetlenül a hideg levegőt, mert ez szintén egészség károsodással járhat.
  • Rekkenő hőségben ne töltse tele a tankot, mivel magas hőmérsékleten az üzemanyag térfogata megnő, ezért szivároghat, és fennáll a veszélye annak, hogy akár be is gyulladhat.
  • Gondoskodjon a megfelelő folyadék pótlásáról, mert ennek hiánya könnyen rosszullétet okozhat.
  • Útközben - mivel a meleg megterheli a szervezetet - tartson pihenőt. Frissüljön fel egy pohár (alkoholmentes, legjobb ilyenkor a víz) itallal, illetve egy pár nyújtó-, vagy hajlító gyakorlat is segíthet javítani a közérzetet.

Nagyon fontos! A kisgyerekeket és az állatokat az autóban vagy gépjárműben soha ne hagyja bezárva (árnyékban sem), mivel a gyorsan emelkedő belső hőmérséklet életveszélyes lehet!

Kérjük a közlekedésben résztvevőket, hogy legyenek türelmesek és körültekintőek. Figyeljenek egymásra, balesetmentes közlekedést kívánunk!

 

Pest Megyei Rendőr-főkapitányság
Baleset-megelőzési Bizottság

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja