SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tolltartó az íróasztalra

[cikkei] - 2004-08-26
Ha ügyes kezűek vagyunk, vagy a csemeténk az ügyeske, magunk is gyárthatunk a sok ceruza, toll, egyéb írószerek számára olyan tárolót, ami teljesen egyedi, csak nekünk van.
Tolltartó az íróasztalra

Rakjunk félre néhány wc-papír gurigát, hasznos lesz! Ezekből kedves állatokat tudunk majd alakítani, csak fantázia kell hozzá. Itt most egy katicát fogunk megnézni, de lehet ebből kutya, cica, béka....

 

Tehát, a katica: a gurigát borítsuk be teljes felületén piros papírral. Egy erősebb kartonból csináljunk talpat, a feketét javaslom (a mellékelt képen egy zöld levélkén áll a katica, de ez csak hátulról látszik levélnek). Lehet egyszerű kör, de ha van olyan ollónk, amivel cifrázni lehet a karton szélét, még érdekesebb lesz. Ragasszuk a guriga aljára. Ezután vágjunk ki két piros korongot, nem pont szabályosat (egyszerűbb, ha 8 alakot vágunk ki, nem két külön korongot), ebből lesz a szárny. Fekete papírból vágjunk ki néhány pöttyöt, ezeket ragasszuk a szárnyra (a fekete filccel rajzolt pöttyök is megteszik). Most ragasszuk a henger hátuljára a szárnyakat. Piros kartonból készítsünk egy kisebb kört, ebből lesz a feje. Még a csápokat kell a fekete papírból kivágnunk, aztán a piros körre felragasztani. Alakítsuk ki a katica arcát, szintén lehet filctollal, de lehet a fekete papírt is vagdosni. Ha már kész az arc, ragasszuk a testre. Ha szépen mosolyog a katicánk, stabilan áll, nem borul fel, akkor keressünk egy helyet a gyerek íróasztalán, aztán pakoljuk tele.

 

Ha egy nem elég, és még tart a lelkesedés is, akkor lehet folytatni a többi állatkával is. Így tárolhatjuk külön a színes ceruzákat, a filctollakat, a krétákat. Így egy kis barátságos helyet tudunk berendezni, ahova szívesen fog leülni a gyerkőc tanulni, leckét írni!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja