SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Őszi alkotások

[cikkei] - 2004-09-08
Ha szerencsénk van, ilyenkor még nem esik sok eső. Használjuk ki az utolsó napsugarakat, sétáljunk sokat a parkokban, akinek lehetősége van, az erdőben! Nézzük meg, milyen szép színesek a fák, hogy sárgulnak a levelek, mennyi hullott már le a fákról!
Őszi alkotások

 

Gyűjthetjük is a legszebbeket, legérdekesebbeket. Mindig vigyünk magunkkal olyan kis hátizsákot, kosarat (szatyrot), amibe a kicsi teheti a kincseit, nem nehéz neki, egyedül is elbírja. Ha tudunk gesztenyefát a közelünkben, vagy tölgyfákat, gyűjtsük össze ezek terméseit is! Mennyi mindent fogunk tudni ügyeskedni belőlük! A séta közben is vizsgáljuk meg, milyen érdekes: ha van még egy kis burka a gesztenyének, hogy az hogy szúr; milyen sokféle makkot találunk: van egészen apró, van hatalmas, van szőrös kalapú... Ha fenyvesben is járunk, szedegessünk tobozokat is, azokból is van többféle, ezeket is összehasonlíthatjuk.

A hosszú séta, kirándulás után, rendezgessük el a gyűjteményt. Préseljük le a leveleket, tegyük a terméseket is olyan helyre, ahol szellőzik, nehogy bepenészedjen!

 

Figura levelekbőlAz esősebb napokon pedig alkothatunk mindenfélét. A legegyszerűbb, kezdő kezeknek ajánlom, hogy egy sima rajzlapra érdekes képeket ragasszunk a falevelekből. Készíthetünk virágokat, fákat, esetleg állatokat, ami épp eszünkbe jut. Kicsit nehezíthetünk, festhetünk hátteret, képet a levelek köré, ha már ügyesebbek vagyunk.

 

 

Levéllenyomat

Próbáljuk ki, hogy milyen érdekes, ha egy egyszerű fehér lap alá elhelyezünk egy jól erezett levelet, krétával, vagy vastagabb ceruzával színezni kezdünk. Ha elég jól csináljuk, hamarosan kirajzolódik a papírunkon a levelünk.

Aki a festéket szereti inkább, az fesse be a kiszárított, préselt levelet, majd nyomjon rá egy üres rajzlapot. Alaposan simítsuk végig, és nézzük meg, milyen lett a levélnyomdánk!

 

 

 

Ha már  a papírra sok képet készítettünk, vegyünk elő textileket. A befestett leveleket rányomva, készülhet terítő, tarisznya, kinek mi tetszik:

 

Festett levelekfestett levelek tarisznyán

 

 

Aki nagyon belejött, ezeket a lenyomatokat is úgy helyezheti egymás mellé, hogy kép alakuljon ki belőle. Az alkotásunknak csak a fantáziánk szabhat határt!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja