SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Folyton beteg a bölcsis gyermekem!

[cikkei] - 2014-11-17
Itt az ősz a megfázások és az influenza időszaka, melyet mindenki messziről el akar kerülni. De vajon mekkora ennek az esélye, főleg, ha a gyermek közösségbe jár?
Folyton beteg a bölcsis gyermekem!

Szinte minden szülő és gyermekorvos egyet ért abban, hogy a legjobb az lenne, ha a gyermek novembertől áprilisig otthon lenne, hiszen így nagymértékben elkerülhető lehetne a köhögés, orrfolyás, és minden egyéb, ami ezzel jár. De ezt sajnos nem lehet, tehát ezt az időszakot valahogy át kell vészelni.

Erősítsük az immunrendszerét!

A legjobbat azzal tesszük, ha már jóval az influenza szezon előtt elkezdjük gyermekünk szervezetét erősíteni, mivel így van a legnagyobb esélyünk arra, hogy megelőzzük a megbetegedést, vagy legalábbis abban segítünk, hogy könnyebben átvészelhető legyen a gyermek (és a szülő) számára is. Figyeljünk a táplálkozásra, és ha szükséges, adjunk a gyermeknek táplálékkiegészítő formájában is vitaminokat.


Betegen ne vigyük bölcsibe!

Ezt a legtöbb szülő tudja, illetve meg tudja oldani a felügyeletet abban az esetben is, ha beteg a kicsi. Beteg gyermeket közösségbe vinni nem lehet. Sem neki, sem pedig a körülötte lévő gyermekeknek nem jó. Valószínű, hogy haza kell majd vinned. Tehát, ha már úgy látod, hogy nagyon és folyamatosan folyik az orra, vagy elég csúnyán köhög, rossz a közérzete, bágyadt, akkor inkább próbáld megoldani aznap a felügyeletét máshogy, még akkor is, ha nincs láza. Hiszen gondoljunk bele, hogy nekünk sem kellemes egész nap betegen dolgozni.

Mindig érdeklődj a bölcsődében az éppen tomboló betegségekről, hogy tisztában legyél vele, fel tudj készülni, illetve meg tudd előzni gyermekednél. Tájékozódj a gyermek háziorvosánál, vagy a természetgyógyásznál, hogy hogyan, milyen módon tudod megvédeni a kicsi egészségét ebben az időszakban is!

Fotó: cherylholt/Pixabay.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja