SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Az immunrendszer külső belső támogatása a kulcs a gyerekek óvodakezdésénél

Családinet [cikkei] - 2023-09-20
A szülők többsége már nagyon várta a szeptemberi óvodakezdést, azonban az intézményi élettel párhuzamosan elkezdődik a bacilusok és vírusok cirkulálása is. A rémálom pedig, hogy az ovikezdést követő néhány héten belül máris lebetegszik a gyermekünk, nagyon is valós. B. Szirtes Dóra, Ösztönanyu, Montessori pedagógus szerint a kulcs az immunrendszer külső és belső támogatásában van. A vitaminok mellett szerinte a természet, a teljes értékű táplálkozás és a szeretet adja meg a legnagyobb támogatást az immunrendszer számára.
Az immunrendszer külső belső támogatása a kulcs a gyerekek óvodakezdésénél

Belső támogatás a kiegyensúlyozott egészségért

"Természetesen a vitaminok fontos pillérei az egészségmegőrzésnek a gyermekek esetében, érdemes azonban jól megválasztanunk ezeket és gyermekorvosi, vagy gyógyszerész segítéségével kiválasztani azokat a táplálékkiegészítőket, amelyek célzottan alkalmasak az immunrendszer erősítésére" - mondja. Kiemeli, a belső támogatás másik nélkülözhetetlen tényezője a teljes értékű táplálkozás és a lélek ápolása is. Ezek egyikéről sem szabad egyetlen napra sem megfeledkeznünk.

A szakértő felhívja a figyelmet arra, hogy a gyerekek és a felnőttek szeretettankja a sok munka és feladat között gyakran lemerül.

"Minden nap szánjunk időt arra, hogy megöleljük a gyerekünket, legyen minimum egy fél óra egymásra figyelés, amikor társasozunk vagy közösen, önfeledten játszunk" - mutat rá B. Szirtes Dóra.

Külső támogatás a természet segítségével

"A nyár folyamán sokat utaztunk, kirándultunk. Az átlagosnál jóval több időt töltöttünk a szabadban és lazábbak is voltunk talán. A szeptemberi ovikezdéssel azonban mindenki egy kicsit behúzza a féket, szigorúbb, kötöttebb lesz minden" - magyarázza B. Szirtes Dóra. Hozzáteszi, ilyenkor drasztikusan lecsökkennek a túrázások, a friss levegőn töltött minőségi idők, holott nem kéne. Azt javasolja, használjuk ki a hétvégéket, a délutánokat és a különböző fakultatív foglalkozások és különórák helyett a természetben töltsük az időt.

"Törekedjünk a szabad mozgásra, a szabad játékra az intézményi kötöttségek után, erdőfürdőzzünk, élvezzük a természet közelségét" - hangsúlyozza.

Azt ajánlja, ha mégis utolérnek bennünket a vírusok és a bacilusok, akkor is gondoljunk a természetre, mert betegségtől függően a friss levegő, a napsütés többet segíthet, mintha a négy fal között várjuk a gyógyulást.

"Mindig nagyon figyeljünk másokra, betegen ne menjünk emberek közé, de megtalálhatjuk azokat a kirándulóhelyeket, ahol érintkezésmentesen tudunk a friss levegőn töltekezni. Ha viszont mindenképpen ágyhoz vagyunk kötve, ne felejtsünk el sokat szellőztetni és odafigyelni a benti levegő minőségére" - teszi hozzá.

Nyitókép: depositphotos

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)
A szerkesztő ajánlja