SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Aprólábak

Benéné Kecskeméti Anikó [cikkei] - 2016-11-18
Óvodánkat, a Madarász Imre Egyesített Óvoda Csokonai úti óvodáját a helyi, karcagi önkormányzat működteti. Közösségünk Nagy Jenőné Óvodai nevelés a művészetek eszközeivel programot adaptálta, mely programnak része a hagyományőrzés. Törekszem a népi kultúra ápolására, a néphagyomány átörökítésére az óvodás korú gyermekek életkori sajátosságainak figyelembevételével.
Aprólábak

Benéné Kecskeméti Anikó vagyok, a Karcagi Csokonai úti óvoda vezetője lettem ez év szeptemberétől. Intézmény vezetőm, Gulyás Ferencné, nagyon segíti és támogatja munkámat.  Barátnőim biztatására írtam e pályázatra. 
Két gyermekem nagy szeretettel vesz körül. Boldogság számomra a négy kis unokám. Petike, Danika már iskolások, Anna és Tomi még ovisok.

Tíz évvel ezelőtt indítottam kezdeményezésem az óvodánkban, melyben a népi játékokat, népzenét, népi kismesterségeket kedvelő gyermekek és szülők csoportját mozgósítottam. Műhelymunkám célja a magyar néptánc és népi kultúra iránti érdeklődés elmélyítése, illetve a családok és a tehetségműhely együttműködésének erősítése, közös művészeti élmények átélése, a szülők hatékony bevonása a programokba.
A szülőkben és a gyermekekben kedvet ébresztek a néphagyományőrzés, a régmúlt értékeinek megismerése, tisztelete és szeretete iránt. Célom a szülők és gyermekek kötődésének mélyítése, a szociális kapcsolatrendszer erősítése, a társas kapcsolatok alakítása, a kreatív tehetségígéretes gyerekek további komplex fejlesztése az erős oldal támogatása és a gyerekek tehetségével összefüggő gyenge területek kiegyenlítése.

Műhelymunkám feladatai

  • A családok és az óvoda értékrendjének közelítése.
  • A szülők bevonásával a néphagyomány iránt elkötelezett emberek közösséggé formálása. A szülők tájékoztatása, bevonása a tehetségfejlesztő munkába.
  • Megismertetem a gyermekekkel a hagyományos népi játékokat, a mozgásanyag variációs lehetőségeit.

  • Fejlesztem a művészetek befogadására való nyitottságot, esztétikai érzéküket és a művészi előadásmód kivitelezését a színpadon.
  • A gyermekek ritmusérzékét, hallását, fizikai állóképességét fejlesztem.
  • A gyermekek improvizációs készségét, a társművészetek iránti érzékenységét és vizuális memóriájuk fejlesztését vállalom fel tehetséggondozó munkámban.
  • Próbálom ösztönözni és motiválni kreativitásukat.
  • A tehetséges gyermekekben rejlő lehetőségek kibontakoztatása, további erősítésére törekszem.
  • Minden terület, az egész személyiség komplex fejlesztésére nagy gondot fordítok.

Évente bemutatkozási alkalmat, gálát szervezek a városunkban működő óvodai és iskolai tehetséggondozó műhelyek számára.

Célom a gyermek néptánc gálák szervezésével

  • Találkozzanak a gyermekek városi szinten a mozgásművészet népi hagyományaival.
  • Ismerjék meg, hogy az ünnepnapokhoz hozzátartozik a néptánc és a népzene.
  • Jussanak művészeti élményekhez más néptánc csoportok, és felnőtt táncosok előadása által.
  • Gyermekeinkben a népzene és a népi mozgásanyag mélyítése, múlt iránti tisztelet megalapozása.

  • Támogatók körének bevonásával a néphagyomány iránt elkötelezett emberek közösséggé formálása.
  • Óvodák és iskolák közti együttműködés erősítése, a volt néptáncos gyermekek nyomon követése, kapcsoltunk további ápolása.
  • Az óvodák és a Karcagi Déryné Kulturális   Központtal a jó kapcsolat ápolása, az itt néptáncot folytató gyermekeink munkájának megfigyelése.
  • Értékvállalásom városi szinten való propagálása

Ehhez kapcsolódó feladataim

  • Az intézményvezetőmmel a gála koncepciójának, céljainak, feladatának megbeszélése, - aki a fenntartó önkormányzatot tájékoztatja.
  • A háziasszony szerepére intézményvezetőm felkérése.
  • A helyi és vidéki tehetség csoportok meghívása.
  • A Déryné Kulturális  Központtal, hely és időpont egyeztetése.
  •  Élőzene biztosítása.
  • A média jelenlétének biztosítása.

1. Kísérő programok a gála idején

1.1. Kiállítás szervezése: - a tehetséggondozó műhelyek munkái

 - néptánc ruhák tájegységenkénti kiállítása

1.2. A népi kismesterségekkel találkozás megszervezése

Helyi népi iparművészek meghívása: gyöngyékszer készítő, fafaragó, vert csipke készítő, kunsági hímzést bemutató.

Bemutatójuk helyszínének biztosítása.

Ez a rendezvény mindig bekapcsolódik a város kulturális szerepvállalásába.


 

A „Keressük a Legkreatívabb óvónőt” pályázatra beérkezett cikk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja