SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Így indítsd a napot egy nehezen ébredő gyerekkel.

Viktória Tóth-Szántó [cikkei] - 2020-12-30
Egy nehezen ébredő gyerek és a reggeli rohanás jellemzi mindennapjaidat? Ideje kipróbálni néhány tippet, hogy könnyebben induljon a reggel.
Így indítsd a napot egy nehezen ébredő gyerekkel.

Az, hogy kinek mennyi ideig tart, míg kikászálódik az ágyból a habitusától függ. Vannak szerencsések, akik reggel kipattannak, mások meg csak lassú ébredés mellett képesek nekiindulni a napnak. Nincsenek a gyerekek sem másképp ezzel.
 

Nehezen ébredő a gyereket?
 

Fontos megértenünk, hogy a gyerekünk nem pimaszságból kell fel reggel nehezen. Egyszerűen van az a típus, akiknek több idő kell, hogy magához térjen és elindítsa a napot. Egy dolgot viszont érdemes átgondolni, mielőtt praktikázni kezdünk a reggelekkel, mégpedig azt, hogy eleget alszik e? 

Ezalatt arra kell gondolni, hogy időben fekszik-e le és minőségi e az alvása. Néha már az is segítség a gyereknek, ha picit korábban küldjük aludni.

Ha úgy érezzük, az alvásidő elégséges, de reggel rendszeresen gondok vannak az ébredéssel, akkor valószínűleg ő ilyen típus és megpróbálhatunk pár trükköt, hogy megkönnyítsük a reggeleket.
 

Tippek, amik  segíthetnek:
 

Napfény

Ahhoz, hogy a szervezetünk egy természetes ébredési folyamaton menjen át, nagyon jó segítség lehet a napfény. A fokozatosan erősödő fényre reagál a szervezetünk és szépen lassan elindul a felébredés útján. 

A legjobb az, ha fokozatosan engedünk be egyre több fényt a szobába, ezzel imitálva a felkelő nap erősödő fényét.

Mivel télen ez viszonylag nehezen kivitelezhető, meg lehet próbálni egy fénygenerátor beszerzését. Bizony, már létezik ilyen is, ami a fokozódó fénnyel ébreszt.

Zene

Reggel a csörgő órára vagy telefonra ébredni szintén nem könnyű, annak, aki a lassú ébredés híve. A csörgést lenyomva csak újra visszaalszik és ezt képes az örökkévalóságig csinálni. Meg lehet próbálni, hogy csörgés helyett a rádió kapcsoljon be vagy valamilyen zene lejátszó. Sokkal kíméletesebb, főleg ha úgy állítjuk be, hogy legyen ideje magához térni, míg kedvenc zenéje szól.

Hangoskönyv

Ezt talán kisebbeknél érdemes kipróbálni. Hasonlóan a zenéhez, a hang ébreszti és talán a történet miatt az agya arra kezd figyelni így szép lassan felébred, míg hallgatja kedvenc meséjét.

Reggeli

Vannak gyerekek, akik reggel alig várják a reggelit, mert farkas éhesen ébrednek. Náluk meg lehet próbálni, hogy felébred-e a finom illatokra mint például a kakaó vagy a rántotta. Lehet, sokkal motiváltabb lesz az ágyból kikelésre, ha tudja, milyen finomság várja az asztalon.
 

Mit tehetünk még a könnyebb reggelekért?
 

Van még néhány apró trükk, amivel úrrá lehetünk a reggelente könnyen kialakuló káoszon. Az senkinek se jó, ha minden reggel idegesek vagyunk, rohanunk. 

Próbáljuk meg kialakítani reggeli rutinunkat, amihez ha hozzászokik mindenki, gördülékenyen fog indulni minden napunk.

Már este készüljünk fel a másnapra. Azon túl, hogy összekészítjük a másnapi táskát és kikészítjük a ruhákat, beszéljük át a másnapi teendőket. Hagyjunk minél kevesebb tennivalót reggelre.

Csináljunk kártyákat azokról a dolgokról, amiket a gyerekünknek el kell végeznie: fogmosás, ágyazás, öltözés. Ezzel a módszerrel könnyen követheti, mit kell csinálnia és mi is tudjuk ellenőrizni, hogy mindennel kész van e.

Nehéz elvárni a gyerektől, hogy tartsa az időt, ha még az órát se ismeri. Kisgyereknél kössük például zenéhez a feladatokat: - Addig mosd a fogadat, míg szól ez a zene. Így már ő is tudja, mikor van kész.

Nagyobb gyereknél ügyeljünk, hogy mindenhol legyen óra, ahol a készülődés folyik. Ha nem látja, hány perce van a fürdőben, hiába kiabálunk neki, hogy mindjárt indulni kell.

Kevesen mondhatják el, hogy zökkenőmentesen indul minden napjuk, ezt ne fogjuk fel kudarcként, de próbálkozhatunk könnyebbé tenni, az csak hasznára válik a családnak.

Indexkép: Andrea Piacquadio-tól a pexels.com-on

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja