SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan posztoljuk a gyerek bizonyítványát? SEHOGY!

Tóth Nikolett [cikkei] - 2023-06-19
Sárvári Györgyi meseíró, pszichológus arról írt a Facebookon, hogy a gyermeket és a biztonságát is sérti, ha a szülő kiposztolja a bizonyítványát. Még akkor is, ha kitűnő.
Hogyan posztoljuk a gyerek bizonyítványát? SEHOGY!

"A gyerek NEM az érdemjegye. Semmilyen életkorban nem az!"

Mindenkinek a saját döntése, hogy mit oszt meg az életéről a közösségi oldalakon. Van aki egyáltalán nem mutatja meg a gyermekét, míg más csak hátulról tesz fel róla képet. De olyan is akad, aki nagyon sok életképet oszt meg a családról. 

Sárvári Györgyi meseíró, pszichológus a napokban arról írt, hogy miért nem javasolja, hogy a szülő kiposztolja a gyermeke bizonyítványát. 

Mint mondja, a harmadikos gimnazista bizonyítványában szerepelt egy hármas, matekból. Később az érettségin azonban mégis ötöst írt belőle. 

"Mi ebből a tanulság? Hogy a gyerek NEM az érdemjegye. Semmilyen életkorban nem az! Hogy minél fiatalabb, annál inkább nem jelent semmit egy rossz jegy."

Szerinte bárkiből lehet bárki még akkor is, ha sokan nem hiszik ezt el. 

Arra is kitért azonban, hogy nem csak a rossz eredményeket, de a kitűnő bizonyítványt sem javasolja kiposztolni. 

"A gyerek bizonyítványának közhírré tétele azonban egy dolgot még csupa ötös esetén is súlyosan sért: ŐT MAGÁT, a gyereket. és szélsőséges esetben a biztonságát. Nem hiszem hogy ő posztolná, ha tudná, mit jelent a netes kontrol nélküli láthatóság."

Szerinte ez nem tartozik az ismerősökre, elég a szűk családnak megmutatni bizonyítványt - és nekik is csak akkor, ha a gyerek beleegyezik.


A mentális egészségünkre is hatással van mások posztjainak böngészése

Nemrég egy nagyon furcsa esetről hallottam: egy anyuka úgy kívánt boldog szülinapot a gyerekének, hogy a lánya ott állt mellette, mégis inkább a közösségi oldalára írta ki, hogy boldog szülinapot, kislányom!

Nagyon könnyen válhatunk a saját telefonunk rabjává: beszippant minket és egyszer csak azon kapjuk magukat, hogy több időt töltünk a virtuális térben, mint a való életben.

Ráadásul szakértők szerint a mentális egészségünkre is hatással van az állandó posztolás és mások posztjainak böngészése. Ha azt látjuk, hogy mindenki a legszebb oldalát mutatja, hogy milyen boldog, milyen jól él, milyen aranyos a gyereke, akkor könnyen azt hihetjük, hogy ez a valóság, pedig ez csak egy szelete az ismerősünk életének, amit megmutat.

Azt gondolhatjuk, hogy rajtunk kívül senkinek nincsenek problémái, ez pedig szorongáshoz és depresszióhoz is vezethet - holott a valóságban valószínűleg legalább annyi gonddal kell megküzdeniük ismerőseinknek is, mint nekünk.  

Mentális egészségünk megőrzése érdekében ezért jobb, ha mértéket tartunk a közösségi oldalak böngészésében, és - még ha nehéz is - megtaláljuk az arany középutat.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja