SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ügyeskedjünk! Ötletek gesztenyéből - Ceruzadísz

Családinet [cikkei] - 2009-11-02
Ősszel a sok kisgyerek nagyon szívesen gyűjti a különböző terméseket. Ha már megtelt a kosár, otthon is tele a polc, jönnek a hideg, csapadékos napok, használjuk ki. Ne unatkozzunk a szobában sem!
Alkossunk közösen!
Ügyeskedjünk! Ötletek gesztenyéből - Ceruzadísz

A kisiskolások szeretik a mindenféle fejekkel díszített ceruzákat. Ezek elég költségesek és nem túl egyediek. (rezgő pillangó, focilabda, pörgettyű, stb.)
Ha valami egyedit akartok, akkor itt egy jó ötlet! Olcsó, hiszen szinte minden kellék megtalálható a természetben, csak le kell hajolni érte. A fúrásra apát, nagyapát is meg lehet kérni, hátha kedvet kap ő is, hogy máskor is leüljön veletek barkácsolni.

Hozzávalók:Ceruzák
bodzabogyó, vagy egyéb apró szárított erdei bogyó, 
fű, 
moha 
apró levelek, 
kis darab irha, 
zöld kerti kötöző zsinór, rafia, vagy ajándékcsomagoló díszzsinór, 
esetleg pár szál sás, 
színes ceruzák, 
fekete és piros filctoll, 
fafúró (4 – 8 mm)

1. Egyenként kifúrjuk a gesztenyéket. Először a kisebb átmérőjű fúróval kezdjük, majd fokozatosan tágítsuk a vastagabbakkal, egészen addig, míg bele nem passzol egy ceruza vége. A lyukakba nyomjunk kevés ragasztót, ezzel erősítsük a gesztenyéket a ceruzákra.
2. A világos foltra rajzoljunk szájat, szemet filctollal. Az apró bogyót ragasszuk fel az arcra, ez lesz az orra. 
3. A fejet tovább díszíthetjük, ha szakállat, hajat készítünk neki irhadarabból, mohából, fűből.
4. A sapkát készíthetjük a gesztenye héjából, kisebb levélből, esetleg fűből
Igen jól néz ki, ha a fent megadott kötöző anyagokból, vagy sásból nyakkendőt készítünk az emberkének.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja