SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Megy a Nyúl!

Hidegh Sándor [cikkei] - 2009-04-14
Minden, ami szép és jó, így a húsvét is elmúlik egyszer. Ilyenkor sok étel megmarad, aminek kétséges a sorsa. Néhány tipp a maradék felhasználására.
Megy a Nyúl!

A takarékos, de leginkább a nyugdíjas mindenféle furmányos dolgot kitalál ezek megmentésére, mert a megunt sonka, füstölt, csiribuk, csokoládé darabok, még megmenthetők és kellően tárolva az ínséges időkben jó őket előkapni és újrahasznosítani.
Már kezdésképpen el lehet tenni a mélyhűtőbe becsomagolva a sonkacsontot, főzőlét, valamint a csoki darabokat, ezt a sorsot ajánlom a megmaradt főtt füstölt árunak is. Dobozban, jól lezárt műanyag zacskóban, amiből kinyomkodtuk a levegőt.

Egy - két recept a további felhasználásra:

Mámuska receptje

Hozzávalók:

1 bögre bab személyenként
1-2 fej vöröshagyma
1 szelet füstölt szalonna
A babhoz képest fele mennyiségű savanyú káposzta
1-2 szál fehér- és sárgarépa
Füstölt csontlé és a maradékok (ha nincs, kiválóan alkalmas a füstölt fej, farok, köröm stb.)
1-2 bögre tejföl (kefir) a lé mennyiségétől függően
1-2 gerezd fokhagyma
Fűszerek, só, bors paprika, erős paprika, babérlevél, őrölt köménymag (ízlés szerint)
2-3 deci vörösbor

Elkészítése:

Az előző nap beáztatjuk a babot (a lusták megvehetik konzervben is 1 konzerv/fő)
Másnap először is megmossuk szépen a kezünket, és sapkát teszünk a fejünkre.
A felkockázott szalonnán üvegesre pároljuk a felvágott vöröshagymát, a karikára vágott répákat, majd egy-két deci vízben egy kicsit főzve beletesszük a csemegepaprikát, fűszereket, egy kis főzés után beletesszük a lecsorgatott babot, valamint a füstölt dolgokat, a sóval óvatosan bánjunk, hiszen a lében fövő dolgok is elég sósak lehetnek (utána sózni mindig lehet).
Ha a babunk félig megpuhult, lehet beletenni a kimosott jól kinyomkodott savanyú káposztát, valamint a fokhagymát. Lassú tűzön addig főzzük, amíg a benne lévő finomságok meg nem puhulnak, mikor minden elkészült, óvatosan hozzáöntjük a felmelegített tejfölt, egyet forralunk rajta és kész!

Legjobb ízű, ha van lehetőségünk, mindezt a szabadban, bográcsban készíteni.


Óriás túró-rudi

Ha maradt csokoládé, javaslom az alábbi kimondottan férfitársaimnak való süteményt, aminek elkészítése nem haladja meg a félórát, és miután nem kell sütni, nem fenyeget az a veszély sem, hogy leégetjük. A siker előre elkönyvelhető.
 
Hozzávalók:

Egy őzgerincforma, egy toll, vagy ecset a kenegetéshez.
1kg tehéntúró
1 zacskó (kis) mazsola előre beáztatva
2 csomag vaníliás cukor
1 rumaroma (rum)
1 zacskó zselatinpor
1 marék tört csoki (Katica tortabevonó)
citromhéj, cukor, édesítőszer, 2-3 kanál étolaj

Elkészítése:

Fogunk egy mély tálat, amelyben nyugodtan kotyvaszthatunk.
Először is beletesszük a hozzávalókat: túró, cukor, vaníliás cukor, lecsöpögtetett mazsola,  reszelt citromhéj és jól összekeverjük. Közben óvatosan, a használati utasítás szerint felolvasztjuk a zselatint, és hozzákeverjük a tálban lévőkhöz.
Az egész krémszerűséget jól belenyomkodjuk az őzgerincformába, fóliával letakarjuk és irány a mélyhűtő.
Másnap kivesszük, egy kis melegvízbe állítás után kiöntjük egy fóliával letakart tálra.
Gőzön felmelegítjük a csokoládét, és beleteszünk 2-3 kanál olajat (margarint), a jobb kenhetőség miatt és evvel szépen bekenegetjük a fagyott alapot úgy, hogy utána a fehér ne látszódjon ki. Irány vissza mélyhűtő, majd egy - két óra múlva áttesszük a sima hűtőbe, pár óra múlva fogyasztható.

Jó évágyat!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja