SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ízesített olajok és grill fűszerek

Németh Ági [cikkei] - 2004-05-24
Gyógynövényeket és fűszernövényeket egyaránt használhatunk olaj ízesítésére, és készíthetünk saját ízlésünk szerint grill fűszerkeveréket..

Ízesített olajok és grill fűszerek

 A gyógynövények olajos illatosítása nem csak az aromaterápiában és a masszásban tesz jó szolgálatot, de a konyhában is kiváló.

  A szép üvegekben lévő olajok még díszítik is a konyhánkat.

 

Az olajok ízesítésére használatos növények: babérlevél, kakukkfű, oregánó, bazsalikom, rozmaring, majoránna, paprika, fokhagyma.

 

Elkészítés: Nagyon kell ügyelni arra, hogy mindig friss, egészséges növényeket válasszunk. Nem szabad sérült növényt használni, mert elromlik az olaj tőle. Gondosan kell megmosni és alaposan meg kell szárítani. /lógatva szárítsuk, ha nem tapadnak össze a szárak és nem hajlik a növény, biztosan kiszáradt/.

Az üveget alaposan ki kell mosni / mint a befőzésnél/, és ki kell szárítani, mert az olaj nem keveredhet vízzel.

Az olajba szánt növényt kössük kisebb csokorba, és úgy tegyük az üvegbe. A növények szárát mindig vágjuk rövidebbre, mint az üveg szája, így szépen lebegni fog a növény az olajban. Minél szélesebb szájú üvegeket alkalmazzunk, hogy ne sérüljenek meg a növények. Mindig jó minőségű olajat használjunk, megéri.

Négy- hat hét után összeérik az olaj és a fűszernövény. Az olaj átveszi az illatát, aromáját, és kitűnő olajos fűszeres öntetet kapunk. Az üvegeket ne feledjük felcímkézni.

 

 Grill fűszerek:

 

Kakukkfű: sültek, zöldségek fűszere. 

Bazsalikom: salátákat, sülteket, halakat, pulykamellet, padlizsánt fűszerezünk vele

Majoránna: grillcsirke és más szárnyasok fűszere

Bors: mindenféle húsokat, zöldségeket fűszerezhetünk vele 

Szegfűbors: birkahúsok fűszere

Rozmaring: sültek, birka, gomba fűszer /vigyázni kell mert nagyon intenzív az íze/

 

Készíthetünk saját ízlés szerint grillfűszert, több szárított növény keverékéből. Adhatunk hozzá köménymagot, chili paprikát, fokhagymát, természetesen a só nem maradhat ki. Általános fűszerkeverék: só, bors, köménymag, fokhagyma, rozmaring.

A húsokat minden esetben a fűszerezés előtt ajánlatos mustárral bekenni, mert így porhanyósabb lesz.

Itt az ideje, hogy felkészüljünk a nyáresti grillpartikra.                                                                   

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja