SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fahéjas receptek

Németh Ági [cikkei] - 2004-11-21
Fahéjas csiga, fahéjas alma, fahéjas kukoricadara

Fahéjas receptek

Fahéjas csiga

 

 

Hozzávalók:  60 dkg teljes kiőrlésű liszt, 10 dkg lágy vaj, 7,5 dkg nádcukor, 2 db tojás, 4,2 dkg élesztő,  2 dl tej,1 csipet só.

 

Töltelék: 12,5 dkg nyerscukor, 2 evőkanál fahéj,13 dkg folyékony vaj, 2 cl rum,  2 evőkanál liszt, 7,5 dkg mazsola.

 

Máz: 7,5 dkg porcukor, némi citromlé.

 

Elkészítése: Az élesztőt langyos tejben felfuttatjuk és a hozzávalókkal intenzíven addig dagasztjuk, amíg a tészta le nem válik az edény faláról. Meleg helyen kelesztjük, míg térfogatának felével fel nem dagad. Ezután "összeverjük" a tésztát, még egyszer röviden pihentetjük, és végül derékszögűre kinyújtjuk.

A töltelékhez szükséges anyagokat sima masszává dolgozzuk fel, és egyenletesen elosztjuk a kinyújtott kelt tésztán. A tésztát feltekerjük, és kb. 3 cm szélességű szeletekre vágjuk. A csigákat sütőlemezre tesszük és 200 fokon 25 percig világosbarnára sütjük.  /a tepsit béleljük ki alufóliával/.

A mázat összekeverjük és ecsettel a még langyos fahéjas csigákra kenjük.

 

 

Fahéjas alma

 

Hozzávalók: 3 alma, 4 evőkanál búzacsíra, 1 teáskanál fahéj, 1 teáskanál méz, 1 mokkáskanál citromlé,1 csésze tejföl vagy joghurt.

 

Elkészítése: A megmosott, meghámozott almát magháza nélkül lereszeljük, hozzákeverjük a búzacsírához. A citromlevet, mézet és fahéjat is beletesszük. Tálaláskor ráöntjük a tejfölt.

 

 

Fahéjas kukoricadara

 

Hozzávalók:7 evőkanál kukoricadara,  5-szörös mennyiségű víz, 2 csipet só, 2 kávéskanál méz, 2 kávéskanál őrölt fahéj.

 

Elkészítése: A kukoricadarát kb. 10-15 percig főzzük, míg leforrja a levét. Tálaláshoz fahéjjal megszórjuk, és mézet rakunk rá, esetleg még olajos magokkal díszítjük (mandula, dió, mogyoró).

 

 

 

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja