SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Újabb házi készítésű jeges finomságok

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2017-06-30
Az elmúlt alkalommal néhány nagyon egyszerűen elkészíthető jégkrémre adtunk ötleteket. Az alábbi receptek hasonlóak lesznek, de még pálcika sem kell hozzájuk. Az elkészítési nehézségükről pedig mindent elmond, hogy a vlogger anyuka kamaszlánya egyedül szokta összedobni őket.
Újabb házi készítésű jeges finomságok

1. Sajttorta-falatkák

Hozzávalók:

  • ¼ bögre görög joghurt
  • ¼ bögre tejszínes krémsajt
  • 3 teáskanál+1/4 bögre méz
  • 1 teáskanál vanília kivonat
  • 1 bögre kókuszolaj
  • fél bögre cukrozatlan kakaópor

A joghurtot, a krémsajtot, a 3 teáskanál mézet és a vaníliát habverővel simára keverjük. Hasonlóan teszünk egy másik tálban a kókuszolajjal, a kakaóporral és az újabb adag mézzel. Egy jégkockatartó aljára kanalazunk a csokis keverékből, ráöntjük a sajtkrémet, majd arra a maradék csokit. 2-3 óra fagyasztás után a külseje megdermed, a töltelék pedig kellemesen krémes marad.


2. Gyümölcsös jégkockák

Hozzávalók: 

  • narancslé
  • szőlőlé és gránátalmalé ízlés szerint
  • víz

A gyümölcsleveket felhígítjuk kis vízzel. A narancslevet elosztjuk a jégkockatartó rekeszeiben, és megfagyasztjuk. Ha megdermedt, szőlőlevet öntünk rá, azt is megfagyasztjuk, majd harmadik rétegnek ráöntjük a gránátalmalevet is. Újabb fagyasztás után a jégkocka szép réteges lesz. Italok ízesítésére használhatjuk fel.


3. Eper csokikosárkában

Hozzávalók:

  • 8-10 szem eper (ahány rekesze van a jégkockatartónknak)
  • tejcsoki ízlés szerint

Az eprek tetejébe hurkapálcát szúrunk. A csokit gőz fölött megolvasztjuk (a kislány a videóban mikrohullámú sütőben olvasztja meg, de úgy könnyen odaég), és a jégkockatartó aljára kanalazunk belőle egy keveset. Ebbe állítjuk az epreket, vigyázva, hogy túl ne csorduljon a csokikrém. Néhány órára a hűtőbe (nem a fagyasztóba!) tesszük. Vendégváró falatoknak is kiváló.


Az elkészítésüket megnézheted videón is:

Forrás: Millennial Moms / YouTube

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja