SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Répatorta van! Sütiajánló recepttel

- 2020-09-15
Ha szereted a répát, azért, ha nem, akkor pedig ezért ajánlom ezt a könnyen elkészíthető süteményt, amely a húsvéti ünnepi asztal dísze is lehet... arra a tíz percre, amíg el nem fogy. Mivel szép, finom és lehetetlen egy szeletnél megállni.
Répatorta van! Sütiajánló recepttel

Igazán szemet gyönyörködtető látvány.


Ünnepi Répatorta recept

 
Elkészítési idő:

Előkészítés: 25 perc

Sütés: 35-40 perc

Finiselés: 60 perc

 
Mennyiség:

12 szelet

23 cm tortaforma

 
Hozzávalók:

A tésztához:

  • 250 g (por)cukor
  • 3 tojás
  • 150 ml napraforgóolaj
  • 300 g reszelt sárgarépa
  • 300 g rétesliszt
  • 1 cs vaníliás cukor
  • 1 cs sütőpor
  • 1-2 tk reszelt citromhéj
  • 1-2 tk reszelt narancshéj
  • 1 csipet só

A krémhez:

  • 250 g mascarpone
  • 100 g porcukor
  • 2 tk narancsvirágvíz

A díszítéshez:

  • 8-10 ehető virág

 
Elkészítés:

1. A tojásokat szétválasztom.

2. A cukrot a tojássárgájával és az olajjal habosra keverem, majd belekeverem az előzőleg lereszelt sárgarépát.

3. A lisztbe belekeverem a vaníliás cukrot, sütőport és a sót, majd összekeverem a habos masszával.

4. A tojásfehérjét kemény habbá verem, majd egyharmad mennyiséget hozzákeverek a masszához. Végül finom mozdulatokkal elkeverem benne a többi habot is.

5. Kikent tortaformába öntöm, majd a 180 fokra előmelegített sütőben készre sütöm kb. 35 perc alatt. Tűpróbával ellenőrzöm közben.

6. A kisült tésztát hagyom kihűlni (én kivettem a formából, hogy ne párásodjon), közben összekeverem a krém hozzávalóit, és kis időre hűtőbe teszem.

7. A kihűlt tortát megkenem a krémmel kívülről, feldíszítem, és kis időre ismét hűtőbe teszem, hogy dermedjen a máz.

 

Répatorta


Forrás és képek: Shatz Kicsi Kincseim

Shatz


Kapcsolódó cikkeink:

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.
Színesek, illatosak és légúti tüneteket is okozhatnak ezek az ünnepi kellékek

Színesek, illatosak és légúti tüneteket is okozhatnak ezek az ünnepi kellékek

A gyertyák kellemes dekorációs kiegészítői otthonainknak, melyeket a karácsony közeledtével egyre gyakrabban lobbantunk lángra, ezzel is emelve az ünnep fényét. Dr. Potecz Györgyi, az Allergiaközpont tüdőgyógyász, allergológus szakembere szerint azonban az illatgyertyák jelentős mértékben hozzájárulhatnak a beltéri levegőszennyezéshez, és légúti irritációt is kiválthatnak az arra érzékenyeknél.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
A szerkesztő ajánlja