SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tavaszi nagytakarítás

Fáczányi Dóri [cikkei] - 2011-04-01
Mindenkit szeretettel buzdítok egy óriási feng-shuis lomtalanításra, nagytakarításra! Ébredjünk fel hosszú, téli álmunkból és seperjük ki magunkból és otthonunkból az elfáradt energiákat!! Hívjuk be a tavaszt!
Tavaszi nagytakarítás

rendetlensegElődeink minden kultúrában ismertek módszereket a ház energiájának megtisztítására. Beköltözéskor rituálékat hajtottak végre, amit bizonyos rendszerességgel megismételtek.
A tavaszi nagytakarítás is ezeknek a rituáléknak a maradványa. Az újévet lehetőleg tisztán és gondtalanul kell a tavaszba, a növekedés és fejlődés időszakába átvezetni.A tértisztítást előkészítve tanácsos egy „feng-shuis” nagytakarításon átesni, amely során megszabadulunk régi, feleslegessé vált tárgyainktól, ruháinktól, esetleg a kamránkban felhalmozódott, lejárt szavatosságú élelmiszerektől és még sorolhatnám. A nagytakarításnak jelentősége a megtisztulás, tehát a régi, megrekedt energiák kipucolása a házból. A rendrakást követően javul az egészségünk, az anyagi helyzetünk és az emberekkel való kapcsolatunk.

Mindenki érezte már, hogy egy-egy lomtalanítás után mennyivel könnyebbek, szabadabbak leszünk. Pár fontos dolog, amit rendrakáskor érdemes ellenőrizni:

  • A bejárati ajtó derékszögben nyitható-e, nincs semmi bútor, tárgy az útjában?
  • Működik-e a csengő? Mert ha nem, meg kell vizsgálnunk, hogy a külvilággal harmonikus-e a kapcsolatunk.
  • A közlekedő folyosóknak is fontos a szerepe, a lakás érrendszerét képviselik.
    Az itt található bútorok, lomok akadályozhatják a közlekedést és az éltető energiák áramlását.
  • Ellenőrizzük a gardróbot és szekrényeket! Mi foglalja el a helyet?gardrob

    Évek óta nem használt, esetleg kinőtt vagy kihízott ruhák? Régi táskák vagy hibás cipők.
  • Mi van az ágy alatt és az ágy aljában? Normális esetben tiszta ágynemű. Amikor más célból használjuk tárolásra, azok a tárgyak elveszik az életenergiát, negatívan befolyásolják az alvás minőségét. Egy példa: egy férfi az ágyneműtartójában tárolta tíz éve, motorbalesetben elhunyt testvére személyes holmiját. Nem tudott megválni tőle. Viszont nagyon rosszul aludt, tele volt sömörös kiütésekkel a térde, könyöke. Számára hihetetlen módon ugyan, de pár nap alatt elmúltak a több éve tartó kiütései, mikor az ágy alól eltakarítottuk a tárgyakat és kitisztítottuk a teret.
  • Mi foglalja el a helyet az éléskamrában?
    Szerszámok, takarítóeszközök? Kiseperjük a ház anyagi jólétét, vagy az egészséges élelmiszereket tároljuk benne? Itt jegyzem meg, hogy a felhalmozás sem kedvező, ilyenkor ugyanis a jövőtől félünk, attól, hogy mi lesz, ha elfogy és nekünk nincs tartalékunk. A bőségre koncentráljunk, és arra, hogy mindenből jut mindig annyi, amennyire szükségünk van.
  • Mit tárolunk az erkélyünkön?
    Ellenőrizzük az ott elhelyezett tárgyakat. Tiszta és rendezett, vagy a hibás tárgyak, ételmaradékok halmozódnak „ott úgy se látja senki” alapon? Mennyivel szebb látvány egy színes virágokkal, zöld növényekkel beültetett erkély!
  • A pince, a padlás, a garázs is ugyanolyan fontos rész a lakásnak! Tartsunk itt is rendet! Ha minden felesleges darabot eltávolítottunk, jöhet a takarítás!

tornaEzt követően kerülhet sor a tértisztítási rituáléra, aminek fontos kelléke a gyertya, füstölő, kristályok, tibeti tál és a zene, virágszirmok, szimbólumok. Gyakran égessünk fehér vagy lila gyertyát otthonunkba, ez már magában is tiszta, jó energiát vonz. Mikor tanácsos szakembert hívni? Hosszan tartó betegség, haláleset, veszekedés, válást követően, új lakásba költözéskor, amikor az előző lakó energiáit, életének lenyomatait kell eltávolítani...

A tértisztítás során távozó elfáradt, régi energiák után időt kell hagynunk, az új, frissen beáramló energiáknak, hogy a lakás egészét bejárják. Ez idő alatt érezhetünk kisebb hangulatváltozást, felbolydulást életünkben, aminek esetleg nem értjük az okát. Nyugodjunk meg, pár nap alatt helyre áll a rend, és élvezhetjük a friss, tiszta otthonunkat! Ahol létrejön az egyensúly, ott szívesen tartózkodunk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja