SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Takarítás vírusosabb időszakban

Oberling Léna [cikkei] - 2020-11-13
Ezekben a vírusokkal teli időszakokban szükségesebb az alaposabb takarítás és fontos, hogy kellő figyelmet szenteljünk azokra a takarítási feladatokra és szokásokra is, amikre amúgy a normál időszakban csak felületesen figyelünk oda. Mire is gondolok?
Takarítás vírusosabb időszakban

Nem vagyok a túlzott fertőtlenítés mellett, és a lakásom semmiképp nem mondható sterilnek, de ennek ellenére vannak olyan időszakok, amikor a lakás bizonyos helyeinek takarítására jobban odafigyelek, és gyakrabban végzem el. Alapjáraton is nagyon jól megvagyok a gyengéd és ártalmatlan tisztítószerekkel, vírusosabb és betegesebb időszakban pedig a gyakoribb kézmosással. Viszont a különböző járványok szezonjában, egy sima napi rutinban elvégzett takarítás már nem jelenti azt, hogy ott valóban alaposabb takarítás történt.

Ezekben a vírusokkal teli időszakokban szükségesebb az alaposabb takarítás, és fontos, hogy kellő figyelmet szenteljünk azokra a takarítási feladatokra és szokásokra is, amikre amúgy a normál időszakban csak felületesen figyelünk oda. Mire is gondolok?

KÉZMOSÁS

A gyakori kézmosás nagyon fontos, viszont nem minden esetben kell kimondottan fertőtlenítővel kezet mosnunk. Otthon érdemes a folyékony szappan flakonjába pár csepp ecetet tenni, és azzal mosni a kezünket. Természetesen ezt útközben és a munkahelyünkön nem midig tudjuk megtenni, ezért legyen nálunk mindig egy kis flakon kézfertőtlenítő zselé. Ha megérkezünk valahová, akkor ne nagyon nyúljunk olyan dolgokhoz, amihez nem muszáj, hiszen sosem tudjuk, hogy mikor és hogyan takarítottak ott. Ahányszor csak lehetséges, minden alkalommal mossunk kezet, és a nálunk lévő kézfertőtlenítővel kenjük be a kezünket.   

A kézmosás szintén alap otthon minden főzés előtt, vécé használat előtt és után, és persze a takarítás után is. Ha otthon pakolászol a pénztárcádban, kiveszel-beteszel pénzt vagy aprópénzt, akkor utána is mindig moss kezet, mielőtt valami máshoz nyúlnál, mert a pénzen tapad meg a világ összes mocska. A szó legszorosabb értelmében…

TAKARÍTÁS

Ha vírusokkal telített időszakba lépünk, akkor a napi takarítási rutinba egy-két olyan hely takarítását, fertőtlenítését is be kell illeszteni, amit amúgy hetente egyszer vagy még ritkábban végzünk el. Ezeket a helyeket mindenképp vedd górcső alá:

  • a lakásban található összes kilincs
  • villanykapcsolók, csengő és a kaputelefon
  • hűtő ajtaja kívülről
  • konyhapult és vágódeszkák
  • szemeteskukák és környékük
  • előszobában lévő szőnyeg, kapaszkodó és ülőalkalmatosság
  • csapok és a mosdók
  • gyakori mosást igényel a kádkilépő, WC-kilépő, konyharuhák, mosogató szivacs (nem együtt a WC-s cuccokkal) Tüsszögős, téli időszakban a sálakat, kesztyűket is gyakran mosd ki.

Tudtad, hogy egy fix felületen, mint például egy asztallap, 2 napig is elél egy vírus? Viszont a kezünkről hamarabb számon tudjuk űzni a gyakori kézmosással, ezért figyelj oda a kis kütyükre is, amit a kezedben tartasz állandóan.

Mint például a…

  • mobiltelefon, amit folyamatosan nyomkodunk, szóval van rajta cucc bőven…
  • számítógépes egér és billentyűzet
  • távirányítók
  • íróasztal felülete

Akár vírusos, akár normál időszakot élünk, mindig fontos a megfelelő higiénia, rend és tisztaság az otthonunkban, a környezetünkben és a munkahelyünkön is. Ez mindig jusson eszedbe még akkor is, ha az adott helyen nem te takarítasz, és figyelj arra, hogy a helyet tisztán és rendben hagyd ott magad után. Még egy nyilvános vécében is!

Rendre fel!

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja