Koronavírus: ezek az új szabályok az iskolákban
Németh Noémi [cikkei] - 2020-09-10
Kásler Miklós kedden küldött el egy javaslatot az intézményvezetőknek, melyben új szabályokat és ajánlásokat fogalmaztak meg az iskolák számára.
A Pénzcentrum szerezte meg a dokumentumot, melyből kiderül:
- Ha egy gyermek vagy pedagógus betegség miatt otthon marad, a gyógyulás után csak a háziorvos, kezelőorvos igazolásával, vagy kórházi zárójelentéssel mehet újra iskolába.
- Hatósági házi karantén lejárta után csak a járványügyi hatóság által kiadott határozattal lehet újra látogatni az intézményt.
- Iskolai szünetet az igazgatók saját hatáskörben nem, csak az Oktatási Hivatal rendelhet el a járványhelyzet okán.
- Az első félévre eső iskolai ünnepségeket, kulturális programokat későbbre kell halasztani, megszervezésükkor pedig be kell tartani a létszámkorlátozásokat és ügyelni kell az egészségvédelmi intézkedések betartására is.
- Szülők és más kísérők nem léphetnek be az intézményekbe, csak az igazgató előzetes engedélyével, illetve a szülőknek szervezett programok esetén (pl. szülői értekezlet).
- A tornaórákat meg lehet tartani, de a délutáni edzéseket és énekkar próbákat - ahol több osztály tanulói is együtt lennének - ajánlott felfüggeszteni bizonytalan ideig.
- Mostantól akár a tantermekben is lehet étkezni, ha csak így megoldható, hogy elkülönüljenek egymástól az osztályok az ebéd, tízórai, stb. alkalmával.
Nálatok hogy zajlik idáig a tanév? Történt bármilyen rendkívüli esemény? Egyetértetek az új szabályokkal? Várjuk az észrevételeket és tapasztalatokat a cikk alatt!
Családinet hozzászólások:
Következő hír
Mindenkinek ilyen szomszédokat kívánunk
LEGOLVASOTTABB
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában
A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története
Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?
Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?
A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
Közösségi hozzászólások: