Húsvéti tojás kosárka
Családinet [cikkei] - 2014-04-08
Egyszerűen elkészíthető kosárka, amibe beletehetjük húsvétra a színes tojást. A nagy szövet csíkok, valamint ez az egyszerű sablon könnyűvé teszi ezt a feladatot a kicsi ujjak számára.
Elkészítési idő: 2-3 óra, minden korosztály számára ajánlott.
Töltsd le a húsvéti kosárka sablont INNEN!
Mire lesz szükséged
- kosár sablon (ld. 1. lépés)
- kb. 30x30 cm-es szögletes karton (ez lesz az alap, amit körülsző a textil)
- ceruza
- olló
- színes póló csíkok
- ragasztó
Hasznos tipp: Hogyan fesd be a textilt
Eszközök:
- sima fehér felnőtt pamut póló
- tálak
- szűrő
- maradék tojásfesték
- szárítókötél és csipeszek
Lépések:
Tépkedd fel a pólót kb. 2,5 cm széles és 30 cm hosszú darabokra. Dobd a póló darabokat a maradék festékekbe és hagyd, hogy jól felszívja az anyag a festéket. Fél órát hagyd benne, időnként közben megkevergetve. Rövid ideig öblítsd, csavard ki, majd csipeszeld ki a szárítókötélre.
Hogyan készül a kosárka
1. lépés Kattints IDE és nyomtasd ki a Húsvéti kosárka sablonját. Tedd a sablont a kartonra és vágd körbe. |
|
2. lépés Csomózd meg az anyag egyik végét és húzd át a csomót az alap két eleme között. |
|
3. lépés Fűzd át a szálat körbe fent és lent az alapon a minta szerint. A végét ragaszd le. |
|
4. lépés Minden új szálat csomózz meg és a csomót hajtsd az előzőleg szőtt szalag le nem ragasztott része alá. 3-4 szalag befűzése után finoman hajtsd fel a kosár oldalait, hogy összeálljanak egy szép, széles szájú kosárrá. Tipp: Ha szükséges, használj itt-ott ragasztót, hogy a textit az alaphoz rögzítsd, különösen a tetején. Várd meg, míg megszárad. |
|
5. lépés Vágd le a kimaradt kartondarabokat, a tetején, és egyél füvet, vagy szalmát a kosár aljába, majd a tojásokat. |
Forrás: FamilyFun Magazine
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Tojásfestés természetes anyagokkal
Következő hír
Pohárcsibe
LEGOLVASOTTABB
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában
A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története
Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?
Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?
A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
Közösségi hozzászólások: